Światowy Dzień Nerek - pacjenci Centrum Dializ Fresenius otrzymują opaski bezpieczeństwa


Światowy Dzień Nerek - pacjenci Centrum Dializ Fresenius otrzymują opaski bezpieczeństwa
2018-03-07
Fresenius Nephrocare Polska dla ponad 6000 swoich pacjentów z chorobami nerek przygotowała specjalne silikonowe opaski medyczne, które mogą uratować życie w sytuacji zagrożenia.
Przeczytaj również:
Każdy z pacjentów leczonych dializami w stacji dializ należącej do Fresenius Nephrocare Polska otrzymał lub w ciągu najbliższych dni otrzyma w prezencie silikonową opaskę medyczną informującą o tym, że jest dializowany. "W Polsce popularne są opaski silikonowe dla pacjentów, z informacją np. o grupie krwi czy chorobie przewlekłej. Dla pacjentów dializowanych są one szczególnie ważne. W razie zagrożenia życia, personel medyczny, który będzie udzielał pierwszej pomocy, zobaczy opaskę z napisem »Jestem dializowany« i będzie mógł zastosować właściwe specjalistyczne leczenie, które w przypadku pacjentów poddających się dializoterapii jest inne, niż w przypadku osób, które nie wymagają dializ." – mówi dr n. med. Mirosław Kroczak, nefrolog i dyrektor medyczny Fresenius Nephrocare Polska.

Poza samą opaską, firma dla pacjentów przygotowała także krótką instrukcję, jak z niej korzystać. "W stacjach dializ Centrum Dializ Fresenius to pacjent jest zawsze na pierwszym miejscu. Światowy Dzień Nerek to bardzo dobra okazja, aby podkreślić nasze zaangażowanie w opiekę nad pacjentami i ich bezpieczeństwo również poza stacją dializ. Zachęcamy naszych pacjentów, aby nosili opaski codziennie."- mówi dr Tomasz Prystacki, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Fresenius Nephrocare Polska.

Bransoletki medyczne są jednym z najskuteczniejszych narzędzi wczesnego informowania o stanie zdrowia pacjenta. Wykonane z 100% silikonu są elastyczne, antyalergiczne oraz odporne na substancje chemiczne, wodę, słońce. Wykonany na nich trwały, a równocześnie dyskretny napis "Jestem dializowany" pozwoli na zapewnienie odpowiedniej, specjalistycznej opieki medycznej, dostosowanej dla osób korzystających z leczenia nerkozastępczego.

"Opaski bezpieczeństwa to bardzo dobry pomysł i na pewno przyniesie dużo korzyści pacjentom." – mówi dr Iwona Mazur, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych. "Informacja o tym, że dana osoba jest dializowana jest kluczowa dla ratowników medycznych przy udzielaniu pierwszej pomocy".

Silikonowe opaski dostępne są dla pacjentów we wszystkich ośrodkach Centrum Dializ Fresenius w Polsce.

Światowy Dzień Nerek powstał z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Nefrologicznego i Międzynarodowej Federacji Fundacji Nerek i jest obchodzony od 2006 roku w każdy drugi czwartek marca. W tym roku przypada więc 8 marca. Jest ogólnoświatową kampanią, której celem jest podniesienie wśród społeczeństwa świadomości funkcji i znaczenia nerek w organizmie oraz informowanie o powszechności chorób nerek, sposobach leczenia i zapobiegania ich rozwojowi.

Nadesłał:

Marta Andrzejewska FMC

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl