Fresenius Nephrocare Polska ekspertem na Krakowskich Dniach Dializoterapii


Fresenius Nephrocare Polska ekspertem  na Krakowskich Dniach Dializoterapii
2021-09-02
W ciągu najbliższych dwóch dni specjaliści z zakresu nefrologii i dializoterapii będą w stolicy Małopolski rozmawiać o medycznych i organizacyjnych aspektach leczenia chorób nerek.

Krakowskie Dni Dializoterapii to jedna z najważniejszych w Polsce konferencji dla przedstawicieli środowiska medycznego, dotycząca opieki nad pacjentem z niewydolnością nerek. Organizowana jest cyklicznie przez fundację Amicus Renis. W dniach 2-3 września 2021 konferencja odbędzie się po raz 14., ale po raz pierwszy uczestniczy obejrzą wykłady w formie online.

 

Fresenius Nephrocare Polska po raz kolejny potwierdza pozycję krajowego lidera w zakresie leczenie dializami i partnera ośrodków ochrony zdrowia. Aktywy udział w konferencji specjalistów firmy z różnych dziecin pokazuje zaangażowanie spółki w rozwój polskiej dializoterapii. Już w pierwszym dniu konferencji, w otwierającym spotkanie panelu dyskusyjnym, dotyczącym opieki koordynowanej nad pacjentem nefrologicznym i jej perspektyw weźmie udział dr Tomasz Prystacki, Prezes Zarządu Fresenius Nephrocare Polska. "Chorzy potrzebują koordynowanej opieki nefrologicznej. Chcemy, by jak najszybciej, nefrolog z poradni nefrologicznej przy stacji dializ opiekującej się pacjentem, zajął się pacjentem tak jak lekarz rodzinny – holistycznie. Celem jest doprowadzić do tego, by koordynacja diagnostyki i przygotowania do leczenia nerkozastępczego, łącznie z poradami dietetycznymi, psychologicznymi i fizjoterapią, odbywały się w jednym miejscu". – mówi dr Prystacki.

 

Krakowskie Dni Dializoterapii to wydarzenie skierowane przede wszystkich do personelu medycznego, ale znaczący wkład mają tu także eksperci z dziedziny technologii medycznych. W części poświęconej ekologicznym aspektom leczenia pacjentów z niewydolnością nerek, zatytułowanej "Medycyna odpowiedzialna za środowisko – czas na "zieloną" dializoterapię" z wykładem wystąpi dr inż. Marcin Filipowicz, Dyrektor Działu Technicznego i Jakości firmy Fresenius, który przedstawi możliwości poprawy wyników i minimalizacji wpływu na środowisko zgodnie z doświadczeniami ośrodków. Z kolei dr n. med. Wojciech Marcinkowski, dyrektor Medyczny Fresenius Nephrocare Polska, wygłosi wykład zatytułowany "Wyniki leczenia wtórnej nadczynności przytarczyc". Kolejni pracownicy firmy, którzy wzmocnią wartość merytoryczną konferencji to m.in. prof. dr hab. med. Leszek Domański, Ordynator Centrum Dializ Fresenius w Drawsku Pomorskim oraz prof. dr hab. med. Marek Myślak, Ordynator ośrodka w Świnoujściu, którzy będą współprzewodniczyć sesji o dostępie naczyniowym. Pani dr n. med. Ewa Benedyk-Lorens, Ordynator Centrum Nefrologicznego Fresenius w Krakowie będzie przewodniczyć piątkowej sesji o dylematach współczesnej dializoterapii.

 

Wirtualna forma wydarzenia nie pozwala na spotkania w szerokim gronie, a więc wystawcy konferencji również przenieśli się do internetu. Na wirtualnym stoisku firmy Fresenius premierowo zostanie zaprezentowany „Raport wartości 2021”, pokazujący na czym polega opieka nefrologiczna oparta na wartości w faktach i liczbach. Raport dostępny jest także na stronie internetowej firmy www.nephrocare.pl

 

Krakowskie Dni Dializoterapii po raz pierwszy odbyły się w 1993 roku z inicjatywy niezwykle zaangażowanego w sprawy osób dializowanych, krakowskiego nefrologa,  profesor Olgierda Smoleńskiego. Od tego czasu odbywają się regularnie co dwa lata i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczestników i wystawców.

 

Złotym partnerem XIV Krakowskich Dni Dializoterapii jest Fresenius Medical Care Polska.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Andrzejewska FMC

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl