5 zdrowych nawyków


5 zdrowych nawyków
2018-02-11
Koniec zimy, a także początek wiosny to najlepszy okres na rozpoczęcie zmian w swoim życiu.
Budząca się przyroda, wiosenny wietrzyk, a także pojawiające się na straganach warzywa i owoce to sprzymierzeńcy, którym możemy w pełni zaufać. Zmianę swojego stylu życia warto rozpocząć od kilku prostych, a także zdrowych nawyków.
 
1. Życiodajny nektar
Woda to podstawowy składnik ludzkiego organizmu. Szacuje się, że 60-70% masy człowieka to własnie woda. Jej niedobory nie tylko sprzyjają procesowi tycia, ale również zaburzają procesy metaboliczne. 
 
Dorosły człowiek każdego dnia zgodnie z zaleceniami powinien przyjąć około 40 ml płynów na kilogram masy ciała. Zgodnie z obliczeniami ważący 60 kg muszą spożyć około 2400 ml wody lub innego rodzaju płynów. 
 
2. Warzywa a owoce
Owoce zawierające pektyny i regulujące pracę organizmu witaminy jeść należy jedynie do godziny 16. Po tym czasie metabolizm zwalnia i cukry proste (glukoza i fruktoza) zamieniane są na zbędną tkankę tłuszczową. 
 
Warzywa spożywać można bez ograniczeń. Jeżeli chcemy przyrządzić je na ciepło- pamiętajmy, by nie gotować ich zbyt długo, ponieważ utracą drogocenne składniki mineralne.
Warto również suplementować witaminy i minenerały naturalnymi, ekologicznymi preparatami, np.: https://www.ekoplace24.pl/21-suplementy-diety, zwłaszcza w okresie, gdy nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców.
 
3. Kasza, ryż i otręby
Pracę jelit wspomóc możemy nie tylko błonnikiem zawartym w roślinach, ale również w kaszach i otrębach. Łyżka otrębów pszennych lub owsianych dodanych do codziennej porcji jogurtu pobudzi jelita do pracy.
 
Kasze zawierają ponadto kompleks witamin z grupy B, które odpowiadają m.in. za prawidłową pracę układu nerwowego. Tłuste sosy dodawane zazwyczaj do kasz nie są wskazane. Sklepy gdzie zdrowa żywność online jest sprzedawana pozwolą nam na poznanie nie tylko uniwersalnych kasz takich jak jęczmienna, ale również ich egzotycznych odpowiedników np. komosa ryżowa.
 
4. Ruch to zdrowie
Pusty frazes zamienić można na energię, którą wzbudzimy o poranku. Kilka ćwiczeń gimnastycznych pozwoli na na rozbudzenie organizmu i pobudzenie szlaków metabolicznych. Otwarcie okna i wdychanie świeżego powietrza to dodatkowa zaleta.
 
5. Regularność niech będzie Twoim przyjacielem
Dobre nawyki nie będą istnieć bez ich największej przyjaciółki, czyli regularności. Pojawiające się co jakiś czas zrywy mające doprowadzić do poprawy samopoczucia i formy nie doprowadzą do żadnych spektakularnych skutków. 
 
Ćwiczenia nie muszą być wykonywane codziennie, jednak warto, by aktywność fizyczna gościła w naszym życiu co najmniej 3 razy w tygodniu (po około 30-45 minut).

Nadesłał:

Sklep ekologiczny
http://www.ekoplace24.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl