Zbadaj się by mieć pewność


2021-11-18
W najbliższą sobotę (20 listopada) na parkingu Portu Łódź po raz kolejny pojawi się mobilny punkt, w którym wszystkie panie będą mogły wykonać jedno z najdokładniejszych badań piersi – mammografię.

Profilaktyka i systematyczne badania – to podstawa, jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Okazja by skontrolować kondycję organizmu nadarzy się w sobotę, 20 listopada w Porcie Łódź. Tego dnia na terenie parkingu Centrum (wejście przy Empiku) gościć będzie mammobus, w którym specjaliści w godzinach 10:00 – 17:00 wykonywać będą profilaktyczne badanie piersi. Mammografię bezpłatnie będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie przechodziły takiego badania. Pozostałe panie skorzystają z możliwości wykonania mammografii odpłatnie. Koszt badania to 100 zł. Aby wykonać mammografię w mobilnym punkcie w Porcie Łódź należy wcześniej zapisać się na badanie pod numerem telefonu: 42 254 64 10. Do wykonania mammografii specjaliści szczególnie zachęcają kobiety w wieku powyżej 50 lat, kiedy mocno wzrasta ryzyko pojawienia się zmian. Badanie mammograficzne pozwala wykryć ewentualne zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, jeszcze zanim staną się one jawne klinicznie i od razu zastosować odpowiednie leczenie. 

 

Jak przygotować się do badania? Mammografia jest nieinwazyjna i bezbolesna. Wystarczy wygodnie się ubrać i nie korzystać tego dnia z kosmetyków, które mogą zakłócić diagnostykę, jak np. dezodorant czy talk. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl