Większa rentowność gospodarstwa rolnego z oprogramowaniem AGRIVI


Większa rentowność gospodarstwa rolnego z oprogramowaniem AGRIVI
2021-06-10
Jak osiągać wysoką rentowność gospodarstwa? Kluczem z pewnością jest skuteczne zarządzanie. Sukces rolnika to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy. Dlatego tak ważne jest doświadczenie, ale też właściwe praktyki rolnicze.

Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia – oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem AGRIVI, dzięki któremu z łatwością zaplanujemy pracę oraz będziemy mieć przejrzysty wgląd w procesy produkcyjne. 

Jak zostać odnoszącym sukcesy rolnikiem?

Uprawa roli jest obecnie złożonym procesem, na który składa się wiele etapów wpływających bezpośrednio na nasze plony. Jak zatem zoptymalizować wszelkie działania, by odnieść sukces? Podczas produkcji roślinnej rolnik powinien skupić uwagę na dwóch ważnych aspektach: 

Zarządzaniu produkcją roślinną zgodnie z zaleceniami,

Regularnemu rejestrowaniu wykonywanych czynności oraz wykorzystywanych materiałów.

- Prowadzenie gospodarstwa rolnego jest niezwykle złożonym procesem, który wymaga wysokich nakładów czasu oraz środków finansowych. Postanowiliśmy więc wesprzeć rolników, by mogli zoptymalizować wszelkie procesy oraz uzyskać wysoką rentowność. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, stworzyliśmy oprogramowanie AGRIVI, dzięki któremu gospodarz może osiągać najlepsze wyniki poprzez stworzenie indywidualnego systemu zarządzania gospodarstwem – mówi Marcin Goździela, General Manager, AGRIVI Polska. -  Dzięki niemu w prosty sposób zaplanujemy, zmonitorujemy i przeanalizujemy wszystkie czynności. Kilkoma kliknięciami możemy zarządzać procesami produkcyjnymi, ale także kontrolować nakłady, koszty i godziny pracy dla każdej aktywności – dodaje.

Gospodarstwo rolne pod kontrolą

Każda produkcja roślinna opiera się na sprawdzonych praktykach rolniczych. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie gleby, wysiew, pielęgnację, by finalnie zebrać satysfakcjonujące nas plony roślin, przy optymalnym nakładzie kosztów.

Śledząc oraz rejestrując wspomniane praktyki, rolnik ma wgląd w swoją produkcję. Ponadto może porównać lub sprawdzić, które praktyki miały bezpośredni wpływ na wielkość plonów, albo co powinien zmienić.

Poniżej znajdziemy przykład prawidłowego zarządzania gospodarstwem, w którym zastosowano dobre praktyki rolnicze:

Z początkiem nowego sezonu rolnik przygotowuje glebę pod sadzenie ziemniaków, zaczynając od prawidłowego wyrobienia gleby. Następnie rozprowadza odpowiednią ilość nawozu i w końcu sadzi ziemniaki. Nasadzenie wykonuje na wcześniej ustalonej głębokości, by wkrótce potem zrobić pierwszy zabieg herbicydowy. W ciągu sezonu jeszcze kilka razy nawozi swoją uprawę oraz wykonuje zabiegi ochronne. Z końcem sezonu osiąga większy plon, niż to zaplanował, osiągając sukces.

Zastosowane praktyki w uprawie ziemniaka okazały się skuteczne. W przypadku gdyby produkcja roślinna się nie powiodła, a gospodarz rejestrował wykonywane zabiegi, z łatwością mógłby wyłapać nieprawidłowości i przygotować się na następny sezon. Prowadzenie ewidencji wykonywanych zabiegów rolniczych może pomóc w odniesieniu sukcesu oraz zwiększeniu efektywności produkcji roślinnej. 

Co zrobić, jeśli nadal nie wypracowaliśmy najlepszych praktyk rolnych?

Praktyki rolne, które prowadzą do większego plonowania powinny być stosowane w kolejnych sezonach. Prowadzenie dokumentacji wszystkich czynności wykonywanych w gospodarstwie podczas sezonu może ułatwić rolnikom osiąganie wyższych wyników produktywności oraz rentowności, a tym samym bezpośrednio wpływać na sukces.

W rejestrowaniu zabiegów polowych może pomóc oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem AGRIVI. Monitorując zabiegi, jesteśmy w stanie sprawdzić, który zestaw praktyk rolnych zapewni możliwie jak najwyższe wyniki. 

Jeśli już posiadamy swój sprawdzony zestaw praktyk, warto zapisywać postępy oraz wszystkie informacje z nimi powiązane w AGRIVI. Jest to najprostszy sposób prowadzenia ewidencji, gdzie za jednym kliknięciem rolnik może sprawdzić wszystkie wykonane i zaplanowane czynności.Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grzes33

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl