Poręczne butelki filtrujące - tani i wygodny sposób na czystą wodę na co dzień


Poręczne butelki filtrujące - tani i wygodny sposób na czystą wodę na co dzień
2019-05-10
Jeśli chodzi o jakość wody pochodzącej z kranów, jesteśmy aktualnie w dużo lepszej sytuacji niż kilkadziesiąt lat temu. Wtedy wodę z kranu można było pić tylko po przegotowaniu, bo była „wzbogacona” elementami, których lepiej w siebie nie wlewać.

Dziś woda w polskich kranach jest zdecydowanie lepsza, a specjaliści z „wodociągów” zapewniają, że także absolutnie nieszkodliwa. Czy faktycznie tak jest naprawdę? Zdania są podzielone, ale jedno nie ulega wątpliwości: naprawdę warto ją dodatkowo filtrować.Ważne powody filtrowania wody

Nawet jeśli miejskie wodociągi wysyłają do kranów czystą wodę, to po drodze przepływa ona przez kilometry umiarkowanie czystych rur. Musi zatem, gdy już dopłynie do celu, zawierać śladowe ilości piasku i rdzy, których warto się pozbyć. Na ogół jest to więcej woda twarda, i to oznacza, że np. w czajniku prędzej czy później najdzie kamień, a skuteczność prania będzie obniżona. Smak kawy i herbaty także na tym ucierpi. Nierzadko w wodzie z kranu znajdują się także śladowe, ale jednak jakieś ilości chloru i ołowiu, a więc substancji w znaczny sposób dla człowieka szkodliwych.
Każdy, kto nie popsuł sobie kubków smakowych np. paleniem tytoniu, doskonale wie, że woda filtrowana, a także wszystko, co ją zawiera, ma po prostu znacznie lepszy smak.
Kto ma w rodzinie czy w kręgu znajomych akwarystę, może zapytać go, czy w jego akwarium znajduj się niefiltrowana woda z kranu. Miłośnicy ryb akwariowych najlepiej wiedzą, czy „kranówka” to odpowiednie miejsce dla ich ryb i co trzeba zrobić, by się do ich hodowli nadawała.Po co filtrować, skoro jest butelkowana?

Oczywiście można kupować wodę butelkowaną, tyle tylko, że w większości wypadków będzie to również woda z kranu, ale opakowana, i być może też reklamowana. I równocześnie znacznie droższa. Można – z większą gwarancją powodzenia – zamawiać regularne dostawy wody mineralnej w butelkach lub butlach. Taka woda może być dobra i zdrowa, ale to raczej coś dla ludzi, którzy nie muszą oglądać każdej złotówki przed wydaniem.
Woda butelkowana ma także tę dużą wadę, że jej opakowania ogromnie szkodzą środowisku naturalnemu, dlatego każdy ekologicznie myślący człowiek trzyma się od niej z daleka.Filtrować? Dobrze, ale czym?

Metod jest wiele, np. dzbanek filtrujący, butelka filtrująca czy system odwróconej osmozy. W warunkach domowych ekonomicznym sposobem są dzbanki filtrujące. Duży wybór takich dzbanków można kupić na stronie oriontecdladomu.pl. Dzbanek z filtrem to łatwe w użytkowaniu i niedrogie naczynie, do którego wystarczy nalewać „kranówę”. Przepływa ona przez wymienny filtr, który dokładnie oczyszcza ją ze wszystkiego, czego w wodzie być nie powinno. Przygotowanie w ten sposób 1,5-2 l smacznej, czystej wody zajmuje minutę, może dwie. Dzbanki filtrujące dostarczają zapewniają więc smaczną kawę i herbatę, lepsze zupy, a nawet smaczniejsze potrawy gotowane. Posiadacze czajników elektrycznych cieszą się nimi dłużej  – bo na grzałce nie osadza się kamień. Dzbanek z filtrem nie zajmuje dużo miejsca i jest praktycznie bezawaryjny.
Ponadto dzbanek filtrujący pozwala całkowicie zrezygnować z wody butelkowanej, co oznacza oszczędności w portfelu i ulgę dla środowiska naturalnego.

Domowy system odwróconej osmozy

Droższym, ale również skuteczniejszym sposobem jest domowy filtr odwróconej osmozy. Ta kilkustopniowa metoda oczyszczania jest najlepsza. System odwróconej osmozy instaluje się pod zlewozmywakiem lub umywalką. Domowy filtr odwróconej osmozy może zapewnić kilkaset litrów idealnie czystej, zmineralizowanej wody dziennie.
Warto wiedzieć, że system odwróconej osmozy to układ wielu filtrów, przez który nie prześlizgnie się nawet najmniejsza drobinka zanieczyszczeń. Może też robić z „kranówy” wodę o właściwościach przypominających wodę mineralną.
Filtr odwróconej osmozy do domu powinien kupić każdy, kto pragnie wody perfekcyjnie oczyszczonej i zmineralizowanej. Domowy system odwróconej osmozy jest również idealny dla akwarystów. Jeśli w mieszkaniu są osoby chore lub małe dzieci, filtr odwróconej osmozy do domu także bardzo się przyda.Butelka filtrująca: czysta woda zawsze pod ręką

Picie wody jest dziś w modzie, wielu ludzi nosi przy sobie wodę w butelce.  Może to być też butelka filtrująca, która działa na tej samej zasadzie co dzbanek filtrujący. Butelki filtrujące można kupić w różnych pojemnościach i kolorach. Można z nich korzystać także podczas uprawiania sportu – są szczelnie zamykane.


Butelka filtrująca posiada filtr, który może oczyścić do 150 l wody miesięcznie. To w zupełności wystarczy, by zawsze mieć pod ręką porcję życiodajnej, czystej i smacznej wody – małą (0,3 l) lub większą (0,5-0,7 l). Butelki filtrujące można więc zabierać ze sobą prawie wszędzie: do pracy, do kina, na spacer itp.
Każdy miłośnik jazdy na rowerze może zabierać ze sobą taką butelkę jako bidon z filtrem. Smaczna woda doskonale gasi pragnienie. Bidon z filtrem pozwoli uzupełniać niedobór wody w organizmie, powstający wskutek wysiłku fizycznego.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl