Odzież do ćwiczeń w ciepłe dni – czym należy się kierować?


Odzież do ćwiczeń w ciepłe dni – czym należy się kierować?
2023-05-24
W okresie wiosenno-letnim możemy cieszyć się coraz dłuższym dniem, większą ilością promieni słonecznych, a co za tym idzie, wyższą temperaturą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
W okresie wiosenno-letnim możemy cieszyć się coraz dłuższym dniem, większą ilością promieni słonecznych, a co za tym idzie, wyższą temperaturą. Takie warunki sprzyjają chęci i motywacji do działania, w tym do praktyki treningów na świeżym powietrzu. Zdecydowana większość osób, zamiast ćwiczeń w zamkniętych pomieszczeniach, stawia na aktywność na łonie natury. Należy jednak pamiętać, że jak do każdego treningu, potrzebny jest odpowiednio dostosowany do warunków strój. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy trenować w słoneczny, ciepły dzień?
 
Odpowiednie elementy 
Nawet, gdy pogoda wydaje się być idealna do treningu na świeżym powietrzu, nie będzie on sprawiał aż takiej przyjemności, gdy zostanie wykonany w nieodpowiednim stroju. Bardzo ważne jest by postawić na produkty, które będą komfortowe dla ciała, a dodatkowo pozwolą na pełen zakres ruchów. Produktem, który sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, jest t-shirt o uniwersalnym fasonie. To element stroju, który każdy powinien mieć w swojej szafie. W przypadku Pań równie dobrą propozycją jest stanik sportowy idealnie pasujący na upalne dni. Komfortowy trening to z całą pewnością również ten wykonany w dopasowanych do ciała legginsach lub kolarkach. Niezwykle istotne jest, by zwracać uwagę na odpowiednie dopasowanie produktu do okoliczności, w których planujemy wykonać trening. Przede wszystkim komfort! W naszym asortymencie posiadamy produkty Active Seamless, które charakteryzują się bezszwową technologią oraz miękkim, przyjemnym dla ciała materiałem. To propozycja, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę planując aktywność w ciepłe dni, komentuje Dariusz Sadziński, Product Manager marki Gatta i Gatta Active.
 
Wyjątkowa technologia 
Oczywistym jest, że podczas wykonywania aktywności fizycznej, niezależnie czy odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu np. na siłowni czy na świeżym powietrzu, człowiek podnosi swoją temperaturę ciała, jednocześnie wydzielając pot. Z pewnością uczucie to spotęgowane jest w ciepłe, słoneczne dni, gdy temperatura jest wyższa. Oprócz odpowiedniego dopasowania poszczególnych elementów stroju do okoliczności treningu, warto również zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Gatta Active oferuje produkty wykonane ze specjalnej przędzy NILIT® BREEZE, która odznacza się właściwościami chłodzącymi. To idealne rozwiązanie na upalne dni. Dzięki niej, skóra może oddychać a temperatura i pot nie są zatrzymywane. Wybierając produkty wykonane z tej przędzy gwarantujemy sobie komfortowy trening. Tworząc produkty sportowe przykładamy szczególną wagę do ich jakości, dbając by materiały, z których są wykonane sprawdzały się w różnych warunkach treningowych, odpowiada Dariusz Sadziński, Product Manager marki Gatta i Gatta Active. 
 
Trening na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-letnim jest często praktykowaną aktywnością. To bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu i jednoczesne korzystanie z uroków pięknej, słonecznej pogody. By cieszyć się w pełni treningiem w takich okolicznościach warto pamiętać o odpowiednich elementach stroju wykonanych z materiałów wspomagających aktywność w wysokich temperaturach. 

Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja Redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl