NEBOA WSPIERA ADOPCJĘ ŻÓŁWI MORSKICH


NEBOA WSPIERA ADOPCJĘ ŻÓŁWI MORSKICH
2023-05-31
Troska o przyrodę to ocean możliwości, dlatego Neboa po raz kolejny podejmuje kroki, wpływające na ochronę morskich stworzeń. Marka zaadoptowała żółwicę Rocky, która dzięki specjalistycznej pomocy powróciła właśnie do swojego naturalnego środowiska.

Rocky to ważąca ponad 100 kg samica żółwia z gatunku Karetta, która - najprawdopodobniej na skutek zderzenia z łodzią - przypłynęła ranna na wybrzeże Florydy. Trafiła pod opiekę ośrodka naukowego Loggerhead Marinelife Center, gdzie w pierwszej kolejności zajęto się ranami i uszkodzeniami skorupy. Jednak przeprowadzone wnikliwie badania stanu zwierzęcia wykazały, że dodatkowo cierpi ono na odmę płucną. Rocky została poddana nowatorskiej metodzie leczenia, na którą dobrze zareagowała i po kilku tygodniach obserwacji została wypuszczona na wolność.  Obecnie Rocky pływa wzdłuż wybrzeża Florydy wraz z nadajnikiem satelitarnym, monitorującym stan jej zdrowia.

 

Wystarczy jeden gest, jedna decyzja, jedna drobna zmiana w codziennych nawykach, aby efektywniej troszczyć się o środowisko naturalne i Planetę. Wspieranie ośrodków opieki nad zwierzętami poprzez wirtualną adopcję, to jeden z prostych sposób niesienia pomocy ich podopiecznym. Los morskich stworzeń jest szczególnie bliski Neboa, stąd adopcja Rocky jest oczywistym wyborem. To dopiero początek, bo plany marki sięgają znacznie dalej. Wciąż wiele wodnych zwierząt potrzebuje opieki, a ponad 300 milionów ton sztucznych odpadów zalega w oceanicznej toni.

 

Wybierając kosmetyki Neboa, każdy włącza się w ochronę środowiska, bo do produkcji opakowań szamponów, odżywek czy masek wykorzystywany jest plastik pochodzący z recyklingu, a wcierki produkowane są w obiegu zamkniętym z wykorzystaniem energii odnawialnej. Neboa angażuje się także aktywnie w działania Fundacji MARE, takie jak sprzątanie bałtyckich plaż, czy oczyszczanie wód ze śmieci poprzez ufundowanie kosza morskiego PortBin.  

 

Kosmetyki Neboa są dostępne wyłącznie w sieci Rossmann.

 

NEBOA to polska marka naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i ciała. Jej produkty są tworzone zgodnie z filozofią Respect the Nature, która towarzyszy marce na wszystkich obszarach istnienia: od opracowania wegańskich receptur, poprzez opakowania stworzone w duchu less waste, na realnych działaniach na rzecz oczyszczania mórz i oceanów kończąc. Wszystkie kosmetyki Neboa posiadają certyfikat PETA Cruelty Free and Vegan. Jako oficjalny partner Fundacji MARE, a także fundator specjalistycznego kosza PortBin, który oczyszcza Bałtyk z plastiku, Neboa dba o przyszłość polskiego morza i nieustannie poszukuje nowych możliwości ochrony jego cennych zasobów. Portfolio marki obejmuje 19 kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, 2 produkty do stylizacji włosów  oraz 6 żeli pod prysznic.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

premiopr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl