Na czym polega domowe leczenie tlenem?


2019-03-27
Domowe leczenie tlenem jest bardzo istotne z punktu widzenia wielu schorzeń – stosowane jest w formie przewlekłej, jako terapia przewlekła POChP, przewlekłej niewydolności oddechowej oraz wspomagająco w opornym na leczenie powietrzem atmosferycznym CPAP-em.

Na czym dokładnie polega domowe leczenie tlenem?

Pacjent otrzymuje dofinansowanie na zakup lub ma możliwość wypożyczenia na długi okres koncentratora tlenu, z którego będzie korzystał bez przerwy lub też kilka razy dziennie. Czasami pacjenci dysponujący domowym leczeniem tlenem, decydują się na jego zastosowanie wyłącznie w przypadku zaostrzeń choroby podstawowej - np. przy infekcjach, poważniejszych zachorowaniach lub też niewłaściwym leczeniu choroby podstawowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Koncentrator tlenu jest również przydatny w przypadku obturacyjnego bezdechu sennego. Niestety, ale Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce refundować terapii tlenem w tym wskazaniu, co przekłada się do pozbawienia możliwości leczenia wielu chorych. Leczenie za pomocą koncentratora tlenu pozwala względnie normalnie funkcjonować, istotnie podnosi jakość życia, poprawia samopoczucie, co w efekcie wydłuża życie chorych . Niestety, ale wciąż decydenci nie rozumieją faktu, iż koncentrator tlenem powinien być bazowym urządzeniem dostępnym dla wszystkich chorych potrzebujących. W końcu dostęp do tlenu jest bezpłatny i de facto możliwość oddychania czystym powietrzem mogłaby być uznana za swoiste Prawo Człowieka. Niestety, ale tak pięknie nie jest.

Jak działa koncentrator?

Za pomocą systemów filtrów i skraplaczy takowy koncentrator tlenu jest w stanie pozyskiwać czystą, wysokoprocentową mieszaninę tlenową z powietrza atmosferycznego. Chory nie musi więc korzystać z butli dostarczanych przez zakłady zajmujące się produkcją przemysłową gazów medycznych. To wszystko jest o wiele prostsze i bardziej przystępne dla chorych. Koszt terapii przewlekłej i wspomagania w zaostrzeniach jest o wiele niższy, niż przyjmowanie pacjentów z POChP w razie jakiegokolwiek pogorszenia się wydolności oddechowej.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl