Misja: jędrne ciało bez cellulitu. Modelowanie sylwetki falą uderzeniową


Misja: jędrne ciało bez cellulitu. Modelowanie sylwetki falą uderzeniową
2020-05-22
Wiosna to doskonały czas na przygotowanie ciała do lata. Dzięki nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej, w stosunkowo krótkim czasie można pozbyć się niedoskonałości sylwetki, ujędrnić skórę i wygładzić ciało.

Jedną z terapii, która to umożliwia jest fala uderzeniowa - stosowana powszechnie w fizjoterapii i rehabilitacji. Seria zabiegów antycellulitowych falą uderzeniową przynosi spektakularne efekty w postaci wyraźnego ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki.Czym jest fala uderzeniowa?

Zadaniem fali uderzeniowej (nazywanej też falą akustyczną) jest dostarczanie dużej dawki energii do organizmu. Proces ten zachodzi dzięki specjalnej głowicy, która przyłożona do skóry emituje fale o bardzo wysokiej częstotliwości. Gdy energia dotrze do wnętrza ciała, przekształca się w aktywność biologiczno-chemiczną i pozytywnie wpływa na różne warstwy skóry i tkanki. Fala akustyczna znalazła szerokie zastosowanie w medycynie - wykorzystuje się ją m.in. podczas rehabilitacji i leczenia przewlekłego bólu. Dzięki fali uderzeniowej możliwe jest również przeprowadzenie skutecznego zabiegu na cellulit.W jaki sposób fala uderzeniowa modeluje sylwetkę?

Storz Medical D-Actor 100 to jeden z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów antycellulitowych, dzięki temu właśnie, że wykorzystuje zjawisko fali uderzeniowej. Urządzenie dobrze radzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi postaciami cellulitu, ponieważ rozprowadza fale dźwiękowe równomiernie po obszarze, na którym występuje tzw. pomarańczowa skórka. Wysoka energia skutecznie rozbija komórki tłuszczowe tworzące cellulit i usprawnia metabolizm w tych miejscach. Zainicjowane przez falę akustyczną procesy skutkują sprawnym usuwaniem wszystkich niepotrzebnych komórek tłuszczowych z organizmu poprzez układ limfatyczny. W efekcie zabieg falą uderzeniową usuwa cellulit, wspomaga redukcję miejscowej otyłości i modeluje sylwetkę.Jak wygląda zabieg falą uderzeniową?

Zabieg Storz Medical najczęściej wykonuje się w celu ujędrnienia takich obszarów ciała, jak uda, pośladki czy brzuch. Polega on na użyciu specjalnego aparatu emitującego falę uderzeniową. Specjalista wykonujący zabieg przykłada głowicę dokładnie w tych miejscach, w których występuje cellulit i wiotkość skóry. Procedura trwa 40-90 minut. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia, krwiaki, wybroczyny lub obrzęk. Tkanka może pobolewać przez kilka dni. Aby zmniejszyć te dolegliwości, należy stosować się do zaleceń wydanych po zabiegu, m.in. wykonać krótki drenaż skóry bezpośrednio po zabiegu, być aktywnym fizycznie, pić 2 litry wody dziennie, stosować lekką i zbilansowaną dietę.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów wykonuje się od 6 do 10 zabiegów w odstępach co 2-3 dni. Specjaliści z krakowskiego Centrum DER-MED zalecają połączenie fali uderzeniowej z endermologią. Dzięki temu efekty są jeszcze bardziej spektakularne i utrzymują się przez dłuższy czas.Fala uderzeniowa - skuteczność

Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej, dotlenienie i ukrwienie tkanek. Fala akustyczna usprawnia procesy metaboliczne w organizmie, które prowadzą do redukcji cellulitu, np. zmniejsza retencję wody, pobudza wymianę komórkową. Wykazano skuteczność fali akustycznej w przypadku cellulitu od 1. do 3. stopnia. Po zabiegu widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry.

Przeczytaj więcej na temat zabiegu falą akustyczną: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/storz_fala_akustyczna/


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl