KURS NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ, NEBOA OFICJALNYM PARTNEREM PLASTIC BANK


KURS NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ, NEBOA OFICJALNYM PARTNEREM PLASTIC BANK
2023-09-29
Neboa wraz z globalną organizacją Plastic Bank wyruszają wspólnie w rejs ku lepszej przyszłości.Ich celem jest nie tylko zatrzymanie procesu powstawania plastiku oceanicznego, lecz także wsparcie ruchu Social Recycling, który angażując w zbiórkę odpadów lokalne społeczności, walczy z ubóstwem.

Neboa to polska marka kosmetyków do włosów, która  działa zgodnie z filozofią Respect The Nature. Od momentu powstania szczególną troską otacza morza i oceany, które toną w zalegających w nich odpadach. Jako oficjalny partner Plastic Bank Neboa podejmuje kolejne wyzwanie, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem oceanów plastikiem, zanim trafi on do wody.

Plastic Bank angażując do współpracy lokalne społeczności w odległych zakątkach świata umożliwia zbiórkę tworzyw sztucznych  w promieniu 50 kilometrów od dróg wodnych i wybrzeży oceanicznych. Plastikowe śmieci są zbierane bezpośrednio z plaż, brzegów rzek, dzielnic, a nawet z przydomowych podwórek – tak, aby  nigdy nie trafiły w morskie głębiny.

 W ten sposób do 2024 roku Neboa zatrzyma 2 189 000 sztuk plastikowych butelek, które zostaną następnie wykorzystane na surowiec nadający się do ponownego przetworzenia.

Ale to nie wszystko, bo troszcząc się o środowisko Neboa i Plastic Bank wpływają na poprawę jakości życia lokalnych społeczności. Każda osoba zaangażowana w zbiórkę odpadów wymienia je w lokalnych oddziałach Plastik Banku jak walutę na realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrowa. Bezpieczne i identyfikowalne źródła dochodu stanowią bowiem wsparcie dla społeczności na drodze wyjścia z ubóstwa.

 

Więcej Neboa w Twojej łazience = mniej plastiku w oceanach!


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

premiopr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl