Kolejne placówki pod szyldem MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego


2023-01-09
Od stycznia 2023 roku kolejne placówki w Warszawie i Białymstoku działają pod szyldem MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego. Pięć centrów działających dotąd pod marką Allenort przejdzie rebranding. Centrum Medyczne Damiana konsekwentnie rozwija markę MindHealth, rozszerzając sieć o kolejne miasta.

Placówki ambulatoryjne oraz szpital psychiatryczny Allenort dołączyły do sieci MindHealth w kwietniu 2022 roku, jednak do tej pory działały pod dawną nazwą. Wyjątek stanowił Mazowiecki Szpital MindHealth im. prof. Antoniego Kępińskiego, który jako pierwszy przeszedł rebranding w lipcu. Centra, które teraz zmieniają nazwy, mieszczą się w Warszawie przy ul. Myśliborskiej, Nabielaka, Przasnyskiej, Sieleckiej oraz w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej. Wszystkie będą funkcjonować w niezmienionym trybie. Bez zmian pozostaje też ich personel i kierownictwo.

Tym samym pod nazwą MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego funkcjonuje już piętnaście placówek, w tym jeden szpital na warszawskim Tarchominie. Placówki ambulatoryjne znajdują się w Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

– Sieć MindHealth rozrasta się i zyskuje coraz większą renomę w obszarze zdrowia psychicznego, świadcząc pomoc specjalistów w zakresie psychologii, psychiatrii i psychoterapii indywidualnej, par i grupowej, dla dzieci i dorosłych, a także w pokrewnych dziedzinach, jak logopedia, neuropsychologia czy seksuologia – mówi Agnieszka Dziedzic-Pasik, dyrektor zarządzająca Centrum Medycznego Damiana. – Świadomie rozwijamy ten sektor, bo analizując potrzeby naszych pacjentów widzimy ogromną lukę w obszarze zdrowia psychicznego. Nasi pacjenci szukają przede wszystkim leczenia na wysokim poziomie, nowoczesnego podejścia, komfortu terapii i poczucia bezpieczeństwa w gabinecie – dodaje.     

Z badań i analiz przeprowadzonych przez Centrum Medyczne Damiana wynika, że tradycyjny model i podział na psychiatrię i psychologię dzieci i dorosłych nie odpowiada dziś na potrzeby pacjentów. Oferta MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego skierowana jest aż do pięciu głównych grup pacjentów indywidualnych: dzieci, młodzieży, młodych dorosłych, dorosłych i seniorów. MindHealth oferuje również profesjonalne wsparcie dla organizacji, które zauważają  u swoich pracowników wysoki poziom stresu, wypalenie zawodowe czy potrzebę rozwoju umiejętności komunikacyjnych
i innych kompetencji miękkich.

Centrum Medyczne Damiana ma 28 lat doświadczenia w obszarze medycyny, w tym w zakresie zdrowia psychicznego. Usługi w Ośrodkach Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej są dostępne także w ramach finansowania publicznego z NFZ. Jest partnerem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wspólnie prowadząc projekt budowania społeczności lokalnej i sieci skoordynowanej pomocy dla dzieci, młodzieży i rodzin.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika Dawidejt

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl