Jak wybrać odpowiednią mate do jogi?


Jak wybrać odpowiednią mate do jogi?
2023-08-27
Z roku na rok joga cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala poprawić elastyczność, wzmocnić mięśnie, odzyskać równowagę psychiczną, a nawet przyczynić się do poprawy postawy ciała.

Dodatkową zaletą jogi jest to, że w przeciwieństwie do wielu innych form aktywności fizycznej, nie wymaga praktycznie żadnych inwestycji w profesjonalny sprzęt czy inne tego typu rzeczy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
  1. Czym charakteryzują się maty kauczukowe?
  2. Jaka jest najlepsza grubość maty do jogi?
  3. Kiedy warto postawić na cienkie maty?
  4. Sklep z porządnymi matami do jogi 

Jedyną rzeczą, którą warto kupić, aby rozpocząć przygodę z jogą, jest mata. Można ją znaleźć w bardzo atrakcyjnej cenie, przy czym warto zacząć od zapoznania się z informacjami na temat tego, jak wybrać odpowiednią mate do jogi. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi grubość maty, rodzaj materiału, wymiary i łatwość czyszczenia. W związku z tym poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w znalezieniu idealnej maty.Czym charakteryzują się maty kauczukowe?

Maty produkowane z naturalnego kauczuku to jedna z najczęściej wybieranych opcji. Oprócz nich dostępne są również maty PVC, TPE i maty zawierające włókna juty. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety, dlatego ostateczny wybór każdy powinien podjąć z uwzględnieniem indywidualnych preferencji. Maty PVC są bardzo trwałe i łatwo je można wyczyścić, ale nie są do końca ekologiczne. Produkty z naturalnego kauczuku są natomiast miękkie i mają właściwości antypoślizgowe, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska.

Podobnie jest z matami z włóknami juty, jednak niektóre osoby narzekają na brak komfortu podczas ćwiczeń na takich matach. Jeżeli natomiast chodzi o TPE, to są one lekkie i hipoalergiczne, więc mogą być używane przez alergików. Jaka jest najlepsza grubość maty do jogi?

W kwestii grubości należy znaleźć złoty środek pomiędzy łatwym transportem (maty cieńsze, które są dzięki temu lżejsze), a komfortem podczas ćwiczeń na twardej powierzchni. Od wyboru maty zależy również stopień amortyzacji (im mata jest grubsza, tym zapewnia lepszą amortyzację).Kiedy warto postawić na cienkie maty?

Cienka mata świetnie sprawdzi się podczas zajęć, na które trzeba dotrzeć i zabrać ze sobą własny sprzęt. Grubsza mata może być natomiast wykorzystywana w domowym zaciszu, gdzie nie trzeba będzie jej nosić. Warto też sprawdzić, jaki rozmiar maty będzie najlepszy. Standardowe rozmiary (173 x 61 cm) mogą nie sprawdzić się w przypadku wysokich osób.

Sklep z porządnymi matami do jogi

Wszystkie wspomniane rodzaje mat, które zapewniają optymalne właściwości antypoślizgowe, można zamówić na https://yogabazar.pl/mata-do-jogi. Przy okazji można zastanowić się nad zakupem wałka do jogi, paska oraz innych akcesoriów, które przydadzą się do praktykowania skomplikowanych pozycji.

 

Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl