Jak uporać się ze smogiem, czyli oczyszczacze powietrza do domu


Jak uporać się ze smogiem, czyli oczyszczacze powietrza do domu
2018-03-22
Każdy sezon zimowy przynosi informacje o zanieczyszczeniu powietrza nad polskimi miastami i wsiami. Smog unosi się nawet nad miejscowościami wypoczynkowymi i uzdrowiskami, jak Zakopane czy Rabka Zdrój.

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza jest niebezpieczne, dlatego warto poznać sposoby na uniknięcie problemów zdrowotnych związanych ze smogiem. Jednym ze sposobów, by usunąć smog, jest korzystanie z oczyszczaczy powietrza.

Czyste powietrze w całym domu

Oczyszczacze powietrza są urządzeniami wyposażonymi w specjalne filtry. Dzięki nim z powietrza w pomieszczeniu usuwa się szkodliwe związki oraz pyły, które powstają podczas spalania niskiej jakości opału lub śmieci. Urządzenie sprawia, że powietrzem można bezpiecznie oddychać, bez obaw, że spowoduje ono atak astmy, zaostrzenie alergii lub chorobę górnych dróg oddechowych.

Filtr znajdujący się w oczyszczaczu powietrza sprawia, że w domu oddycha się czystym powietrzem, nawet gdy jakość powietrza na zewnątrz jest określana jako bardzo zła. Dzięki urządzeniu nie trzeba obawiać się, że zanieczyszczenia pojawią się w pomieszczeniach z powodu nieszczelności okien lub że wietrzenie pokoju pogorszy jakość powietrza wewnątrz.

Powietrze bez smogu i innych zanieczyszczeń

Co ważne, oczyszczacze powietrza usuwają z domu nie tylko smog. Są to urządzenia polecane dla alergików, gdyż dzięki nim można pozbyć się z powietrza kurzu, pyłu, pyłków roślin i zwierzęcej sierści. Ponadto filtry wyłapują z powietrza formaldehyd, amoniak i inne substancje, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie. Oczyszczacz jest przydatny także dla osób z obniżoną odpornością, po przeszczepach, ciepiących na przewlekłe schorzenia dróg oddechowych i przechodzących rekonwalescencję po długiej chorobie nowotworowej i chemioterapii.

Poleca się, by używać oczyszczaczy powietrza przez całą dobę. Urządzenia pracują cicho, dzięki czemu nie zakłócają snu. Podczas spania ciało wydala przez drogi oddechowe amoniak i dwutlenek węgla, a ich wysokie stężenie w powietrzu sprawia, że rano budzimy się ze złym samopoczuciem. Oczyszczacz zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości w postaci bólu głowy, bólu gardła i zatkanego nosa o poranku.

Oczyszczacze są wydajne, co sprawia, że jedno urządzenie wystarczy, aby usunąć zanieczyszczenia z mieszkania o powierzchni do 50 m2. Tym samym, koszt zakupu sprzętu, zapewniającego czyste powietrze w całym domu, jest niższy niż wydaje się na początku. Co więcej, eksploatacja sprzętu również jest niedroga, gdyż wymaga on jedynie wymieniania filtra co kilka miesięcy oraz podłączenia do prądu.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl