Jak dbać o nogi? 5 zdrowych rad


Jak dbać o nogi? 5 zdrowych rad
2021-06-12
Każda kobieta marzy o pięknych, gładkich, szczupłych i jędrnych nogach bez blizn czy żylaków. Stosujemy różnego rodzaju preparaty, które mają nam w tym pomóc. Okazuje się jednak, że kluczem do pięknych nóg jest aktywność fizyczna. Jak sprawić, aby nasze nogi były piękne i zdrowe? Podpowiadamy!

Każda z nas zadaje sobie najprawdopodobniej pytanie – jak zadbać o nogi? Poznaj nasze sposoby na zdrowe i piękne nogi.Pielęgnacja skóry

Dbaj o swoją skórę. Utrzymywanie skóry w dobrym stanie pomaga zapobiegać pojawianiu się na jej powierzchni pomarańczowej, nieestetycznej skórki.

Codziennie nawilżaj skórę kremem nawilżającym.Ćwiczenia i aktywność

Utrzymywanie aktywności i używanie mięśni nóg wspomaga krążenie i pomaga układowi limfatycznemu w odprowadzaniu nadmiaru płynów. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia opuchniętych nóg i kostek. Każdy może ćwiczyć, chociaż może to być na różnym poziomie w zależności od innych problemów zdrowotnych. Tak więc, czy jest to chodzenie lub bieganie, czy też wykonywanie ćwiczeń siedząc na krześle, trochę więcej ruchu pomoże.

Bądź aktywny - "mniej siedź, a więcej się ruszaj". Staraj się wykonywać lekkie lub umiarkowane ćwiczenia fizyczne, takie jak pływanie lub spacer przez około trzydzieści minut co najmniej trzy razy w tygodniu.

Staraj się nie stać w miejscu lub siedzieć z nogami opuszczonymi w dół i nieruchomo przez dłuższy czas, ponieważ grawitacja spowoduje wzrost ilości płynu w nogach - nie przestawaj się ruszać! Sport to jeden ze sposobów utrzymania skóry we właściwym stanie przez długi czas.

Zachowaj zdrowie

Utrzymuj zdrową wagę. Wiemy, że nadwaga zwiększa szanse na rozwój problemów z nogami, zwłaszcza obrzęków. Sposobem na osiągnięcie zdrowej wagi jest dobrze zbilansowana dieta i odpowiednia ilość ruchu.

Rzuć palenie lub staraj się ograniczyć ilość wypalanych papierosów. Palenie zmniejsza przepływ krwi do nóg i utrudnia ich gojenie. Rzucenie palenia pomoże więc utrzymać nogi w zdrowiu.Odzież kompresyjna

Jeśli masz skłonność do obrzęków nóg i stóp lub masz problemy z żyłami, kompresja może okazać się pomocna. Produkty uciskowe to doskonały sposób na zapobieganie i walkę z żylakami. Zazwyczaj nosi się je codziennie, ale pracownik służby zdrowia doradzi Ci, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Chociaż na początku mogą czuć się trochę niewygodnie, nie powinny powodować bólu. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do działania produktów uciskowych - zgłoś się do lekarza. Postaw więc na profesjonalnepończochy uciskowe i podkolanówki do biegania.Zdrowa dieta

Zapewnienie zdrowej diety i utrzymanie zdrowej wagi to tylko jeden ze sposobów, w jaki można pomóc. Sposobem na osiągnięcie zdrowej wagi jest dobrze zbilansowana dieta i odpowiednia ilość ruchu.Utrzymywanie aktywności fizycznej

Wiemy, że życie z chorobami nóg i stóp może być wyzwaniem, ale nadal ważne jest, aby być tak aktywnym, jak to tylko możliwe i utrzymywać formę. Należy regularnie się ruszać i rozciągać, a także nosić wygodne ubrania i buty. Regularne ćwiczenia mogą pomóc złagodzić sztywność i wzmocnić mięśnie, a także pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi i poprawić pewność siebie.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl