Jak dbać o męską twarz?


2019-12-19
Przed dokonaniem wyboru kosmetyków dla mężczyzn należy pamiętać, iż męska skóra posiada zupełnie inne potrzeby niż kobieca oraz wymaga zupełnie innego podejścia, innej pielęgnacji, a także zastosowania innych produktów.
Odpowiednie dostosowanie kosmetyków dla mężczyzn jak np. żel do twarzy.

Rodzaje męskiej cery

Wyróżnia się następujące rodzaje męskiej cery:
  • Skóra tłusta - cechuje się podatnością na świecenie. W trakcie dnia pokrywa się warstwą sebum, powodując zatkanie porów, co może doprowadzić do powstania wyprysków.
  • Skóra sucha - towarzyszy jej nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, które pojawia się w wyniku umycia twarzy. W ciągu dnia bardzo często sprawia wrażenie, iż skóra jest napięta i szorstka.
  • Skóra mieszana - również jak skóra tłusta świeci się, lecz tylko w strefie T, która obejmuje brodę, nos i czoło.

Oczyszczanie męskiej twarzy

Gruczoły łojowe, które są zlokalizowane na męskich twarzach, przez całą dobę produkują znaczne ilości sebum. Jest to powodem, iż męska cera, w większej ilości niż kobieca, narażona jest na działanie szkodliwych bakterii przyczyniających się do wystąpienia wyprysków i różnego rodzaju podrażnień. Chcąc uchronić skórę przed takimi niespodziankami, zalecane jest dokładne i regularne oczyszczanie jej, które jest bardzo łatwe i przyjemne. Dla osób które posiadają skórę suchą zalecane są delikatne produkty bez parabenów i alkoholu. Osoby o cerze tłustej lub mieszanej powinny skorzystać z żeli do twarzy, które zmniejszają błyszczenie twarzy i ograniczają pracę gruczołów łojowych.

Tonizowanie męskiej twarzy

Męska twarz, która została oczyszczona za pomocą wody i żelu do twarzy, zmienia swój odczyn (pH) oraz usuwa naturalny płaszcz hydrolipidowy, którego zadaniem jest ochrona skóry. Tonik odpowiedzialny jest za przywrócenie skórze naturalnego, kwaśnego pH na poziomie 5,5.

Nawilżanie i odżywianie męskiej twarzy

Krem dla mężczyzn stosuje się w celu dostarczenia skórze składników odżywiających i nawilżających. Jego supermoc oparta jest o nawilżenie, uelastycznienie oraz zapobiegnięcie podrażnieniom. Ponadto niektóre kremy zapobiegają powstawaniu zmarszczek oraz minimalizują przebarwienia skóry. Krem należy stosować dwa razy dziennie - po oczyszczeniu oraz po stonizowaniu cery.

Golenie męskiego zarostu twarzy

Po goleniu warto skorzystać z takich kosmetyków jak balsam po goleniu oraz woda po goleniu. Balsam ukoi i nawilży skórę oraz zapobiegnie nieestetycznym i nieprzyjemnym podrażnieniom po goleniu, natomiast woda po goleniu nawilży i ukoi twarz, jak i również nada przyjemnego zapachu.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl