Hydrolat różany – wszystko, co chcesz wiedzieć


Hydrolat różany – wszystko, co chcesz wiedzieć
2020-03-23
W ostatnim czasie hydrolaty podbijają rynek kosmetyków naturalnych. Te wielofunkcyjne surowce można stosować jako składnik domowych mieszanek bądź indywidualny produkt. W związku ze wzrostem popularności pojawia się coraz więcej pytań na ich temat.
W tym artykule skupimy się na hydrolacie różanym, czyli jednym z najpopularniejszych. Czym właściwie jest hydrolat, jak go używać i wreszcie gdzie kupić dobry produkt? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedzi na te pytania.


Hydrolat różany – co to jest?

Hydrolat różany to woda roślinna, pozyskiwana w wyniku destylacji płatków róży z parą wodną. Można stwierdzić, że jest to efekt uboczny produkcji olejku różanego. Tak powstała woda ma delikatny, naturalny zapach i mnóstwo dobroczynnych właściwości, za które Twoja skóra będzie wdzięczna. Hydrolat różany dobrze sprawdza się w codziennej pielęgnacji cery naczynkowej, a także dojrzałej. Oczywiście z jego dobrodziejstw mogą korzystać również osoby, posiadające cerę mieszaną, tłustą, wrażliwą czy suchą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Jak działa hydrolat różany?

Hydrolat różany to surowiec, który może być wykorzystywany jako osobny kosmetyk. Wiele kobiet sięga właśnie po tę wodę roślinną ze względu na jej niesamowite właściwości. Hydrolat różany:

  • łagodzi zaczerwienienia,

  • nawilża skórę,

  • działa przeciwzmarszczkowo,

  • lekko ściąga skórę,

  • obkurcza naczynia krwionośne.

Codzienne stosowanie hydrolatu różanego może widocznie poprawić kondycję Twojej skóry.



Jak stosować hydrolat różany?

Jak już wspomnieliśmy, sposobów na hydorlat różany jest kilka. Przede wszystkim możesz stosować go jako oddzielny kosmetyk w codziennej pielęgnacji skóry. Dobrze zastąpi tonik – spryskaj nim twarz zaraz po umyciu, a przed nałożeniem kremu bądź serum. Hydrolat różany stanowi też świetną bazę pod oleje oraz sera olejowe. Jeśli więc korzystasz z tego typu produktów, koniecznie zaopatrz się w wodę różaną i nakładaj oleje na lekko zwilżoną skórę.

Hydrolat różany może także stanowić bazę do domowych kosmetyków. Jeśli lubisz samodzielnie przygotowywać kremy, dodaj do nich hydrolat różany zamiast wody. To zdecydowanie wzbogaci działanie Twojego kosmetyku. Oprócz tego hydrolat dobrze sprawdzi się w maseczkach do twarzy. Wystarczy, że połączysz go z ulubioną glinką i wybranym olejem, a uzyskasz idealną maskę! Wypróbuj miks hydrolatu różanego z glinką zieloną oraz olejem tamanu, jeśli cierpisz z powodu nawracającego trądziku.



Gdzie kupić hydrolat różany?

Wiele sklepów stacjonarnych i internetowych ma w swojej ofercie hydrolaty różane. Przed dokonaniem zakupu warto jednak sprawdzić, czy wybrany produkt jest rzeczywiście warty zainteresowania. Sprawdź skład hydrolatu – dobry powinien zawierać tylko kilka składników, w tym przede wszystkim wodę różaną. Warto też postawić na produkt w ekologicznym opakowaniu wielokrotnego użytku z wygodnym atomizerem, który znacznie ułatwi korzystanie z hydrolatu różanego. Takie rozwiązanie oferuje m.in. polska marka Creamy, której hydrolat został uznany Kosmetykiem Roku przez magazyn Elle.

Hydrolat różany to produkt, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej z nas. Już dziś zamów swój kosmetyk i ciesz się piękną skórą każdego dnia!


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl