Efekt Photoshopa: cechy makijażu twarzy w tej technice


2025-05-23
Nowoczesne techniki i style makijażu są reprezentowane przez ogromną różnorodność. Wszystkie z nich, w taki czy inny sposób, pomagają ukryć niektóre niedoskonałości skóry lub twarzy i podkreślić najjaśniejsze i najbardziej wyraziste zalety.

Ale jest mało prawdopodobne, aby którykolwiek z trendów w makijażu można było porównać z techniką „baking”, która może sprawić, że skóra, bez przesady, będzie idealna, jakby została przetworzona w Photoshopie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Czym jest makijaż baking?

Kosmetyki, które pozwalają osiągnąć efekt Photoshopa w prawdziwym życiu, a także sama koncepcja Photoshopa i bakingu, pojawiły się stosunkowo niedawno. Historia tej techniki makijażu sięga jednak czasów, gdy rodziła się sztuka fotografii i kina.

Retuszowanie gotowych zdjęć i obróbka materiału na taśmie filmowej była zbyt żmudna i czasochłonna, więc najprostszym wyjściem było przygotowanie aktorów i modeli do filmowania - obfite pudrowanie twarzy, aby skóra była idealnie gładka i równa. Jakość zdjęć nie była tak wysoka, aby taka „maska” na twarzy była zauważalna, ale sprawiła, że skóra była idealna.

Nowoczesne produkty kosmetyczne pozwalają nie tylko profesjonalnym wizażystom, ale także każdemu, kto chce stworzyć nieskazitelny odcień skóry, osiągnąć ten sam efekt bez odrobiny sztuczności.

W tym celu stosuje się dwa główne produkty - korektor i puder, które są nakładane po kolejności, powiedzmy „wypiekane”, tworząc wyjątkowo równą powierzchnię i gładkość.

Dla kogo przeznaczony jest makijaż baking?

Jedną z kluczowych cech tego makijażu jest jego wyjątkowa trwałość. Makijaż z efektem Photoshop można nosić przez cały dzień bez problemu kruszenia się pudru czy rolowania podkładu. W związku z tym baking najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba nadać skórze nieskazitelny wygląd i zapewnić trwałość tego efektu - podczas sesji zdjęciowych i wideo, na imprezy itp.

Makijaż ten najlepiej nadaje się dla osób z cerą tłustą, mieszaną i problematyczną. Ma ona wystarczający poziom nawilżenia, więc odpowiednio duża ilość kosmetyku nie spowoduje uczucia ściągnięcia.

Wypiekanie ma bardzo ograniczone zastosowanie w przypadku cery suchej i starzejącej się. Puder i efekt „wypiekania” mogą sprawić, że łuszczenie, zmarszczki, fałdy i zagniecenia będą jeszcze bardziej widoczne.

Czego potrzebujesz do wykonania makijażu z efektem Photoshopa?

Aby wykonać baking, będziesz potrzebować kilku podstawowych produktów, które nakłada się kolejno:

  • baza pod makijaż (jeśli jej potrzebujesz);
  • primer do wyrównania reliefu;
  • podkład (można wybrać najlżejszy, ponieważ nie odgrywa on decydującej roli);
  • korektor (najlepiej o gęstej konsystencji i pigmentach, aby zatuszować wady w reliefie i odcieniu skóry);
  • korektor (jeśli chcesz ukryć trądzik, zmiany potrądzikowe, sińce pod oczami itp.)
  • puder sypki (ważne jest, aby był drobno rozproszony i dobrze rozprowadzony na skórze).

Wybór pudru zależy od charakterystyki skóry. Jeśli podkład i korektor były w stanie ukryć niedoskonałości skóry, odpowiedni będzie bezbarwny puder, ponieważ wszystko, co robi, to tworzenie aksamitności i nieskazitelności.

Jeśli konieczne jest skorygowanie reliefu i/lub odcienia skóry, należy wybrać puder z pigmentem.

W obu przypadkach zaleca się preferowanie produktów matowych. A jeśli chcesz dodać skórze blasku, użyj rozświetlacza lub wykończeniowej warstwy połyskującego pudru.

Nałóż go obficie i odczekaj kilka minut po aplikacji, aby upewnić się, że dobrze łączy się z korektorem. Następnie użyj miękkiego pędzla, aby zetrzeć nadmiar pudru i makijaż wypiekający jest gotowy, a Ty jesteś idealna!


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl