Drużyna futbolu amerykańskiego trenuje w Polsce z monitorem interaktywnym Newline


Drużyna futbolu amerykańskiego trenuje w Polsce z monitorem interaktywnym Newline
2023-05-15
Mecz poprzedzają długie godziny treningów i analizy strategii, zarówno własnej, jak i drużyny przeciwnej. Lowlanders Białystok korzysta z nowoczesnych narzędzi, a wśród nich monitora interaktywnego Newline. Do czego jest wykorzystywany?

 

 Futbol amerykański powstał w XIX wieku jako połączenie dwóch sportów: rugby i europejskiej piłki nożnej. Najpopularniejszy jest w Stanach Zjednoczonych. Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce działa od 2004 roku, zaś rozgrywki odbywają się od roku 2006. Zawsze są to spektakularne wydarzenia, z głośną oprawa muzyczną i atrakcjami dla rodzin.

Na mecz drużyny wystawiają po 11 zawodników, z których każdy ma ściśle określoną rolę i plan działania. Poprzedzają to długie godziny treningów i analizy strategii, zarówno własnej, jak i drużyny przeciwnej. Lowlanders Białystok korzysta z nowoczesnych narzędzi, a wśród nich monitora interaktywnego Newline. Do czego jest wykorzystywany?

 

Najważniejsze to zdobyć więcej punktów niż drużyna przeciwna w ciągu meczu złożonego z czterech 15-minutowych kwart. Piłkę można kopać, rzucać, nieść lub przekazywać z rąk do rąk - dążąc do przekroczenie linii punktowej. Żeby tego dokonać można po prostu przenieść piłkę, można ją rzucić do zawodnika stojącego za linią albo kopnąć celując w bramkę przeciwnika. Taka liczba możliwości wymaga strategii opracowanej ze wszystkimi zawodnikami.

Zawodnicy Lowlanders Białystok są podzieleni na ofensywę, defensywę i mniejsze formacje. W standardowej formie przed treningami odbywały się odprawy, podczas których trener korzystając z projektora omawiał strategie. Niestety w czasie pandemii spotkania np. 50 zawodników w jednej sali przestały być możliwe. Dlatego drużyna zaczęła poszukiwać innych możliwości. W biurze pojawił się monitor interaktywny Newline, który podłączony do Internetu stał się platformą komunikacyjną dla trenera i zawodników. Korzystając z jednej z popularnych aplikacji do wideokonferencji takich ja MS Teams, Zoom czy Google Meet bez dodatkowych urządzeń stały się możliwe spotkania online, a udostępnianie ekranu pozwalało na dokładne omawianie taktyki gry i rysowanie ustawień oraz akcji na boisku. Zawodnicy widzieli twarz trenera, który uruchamiał film z meczu i na stopklatce analizował poszczególne akcje.

Dzięki wykorzystaniu monitora interaktywnego Newline udało nam się efektywnie wykorzystać czas, w którym obostrzenia nie pozwalały na pracę trenera z drużyną w biurze. Zawodnicy mogli spotykać się na boisku, ale omawianie strategii, taktyki i motywacja, które są nieodłącznym elementem tego typu sportu nie mogły być realizowane w salach konferencyjnych. Spotkania online pozwalały utrzymać dotychczasowy rytm pracy i dotrzeć do każdego z zawodników, bez względu na miejsce jego pobytu czy stan zdrowia.” – informuje Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok

Monitor Newline wyposażony jest w szerokokątne kamery, zestaw mikrofonów i głośniki. Jest kompletnym rozwiązaniem do wideokonferencji i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Obsługa jest intuicyjna, a reakcja na dotyk szybka i precyzyjna.

Monitor interaktywny wpisał się już w codzienność drużyny Lowlanders. Online odbywają się szkolenia dla trenerów, spotkania indywidualne, odprawy czy przygotowania treningów. Podczas spotkań stacjonarnych wielkoformatowy monitor pomaga w analizowaniu gry nie tylko zawodników Lowlanders, ale także drużyn przeciwnych.

Codziennością drużyny jest też wymiana zawodników co wymaga poznania kandydatów i omówienia warunków współpracy. Monitor interaktywny jest też przydatnym narzędziem w spotkaniach rekrutacyjnych i zebraniach zarządu. Wideokonferencje są bardzo profesjonalnie. Szerokokątna kamera obejmuje wszystkich zebranych przy stole co daje wrażenie stacjonarnego spotkania.  Wspólna praca na jednym pliku – Whiteboard, MS Excel czy MS Word – kończy się wysłaniem dokumentu do wszystkich zebranych i zarchiwizowaniem efektów wspólnej pracy.

„Lowlanders Białystok w 2020 roku wywalczyli wicemistrzostwo Polski Seniorów, 2021 roku mistrzostwo Polski do lat 19, zaś w 2022 Mistrzostwo Polski seniorów. Wierzę, że monitor interaktywny, który usprawniał komunikację miedzy trenerami, a zawodnikami w bardzo trudnym czasie izolacji przyczynił się do tego sukcesu. Wpisał się też już w codzienność naszej pracy na tyle konsekwentnie, że korzystamy z niego bez względu na obostrzenia czy ich brak.” – podsumowuje Piotr Morko

 

Bliższe informacje na temat monitorów interaktywnych Newline https://newline-interactive.com/pl/products/vega/

__________________________________________________________________________________

Lowlanders Białystok (futbol amerykański) to najbardziej utytułowana białostocka drużyna sportowa, która została założona w lutym 2006 roku. Od 2008 roku białostoczanie występują w rozgrywkach ligowych, organizowanych na terenie kraju. W 2018 roku drużyna zdobyła po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski, wygrywając w finale z Panthers Wrocław 14-13. Sukces powtórzono w 2022 roku, gdzie pokonali oni drużynę Kraków Kings 21-20. Lowlanders swoje mecze rozgrywają przy bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku, w 2022 zadebiutowali na głównym obiekcie, przy którym mecze rozgrywa miejscowa Jagiellonia (ich mecz oglądało 2500 widzów). Drużyna Lowlanders Białystok zrzesza ok. 100 zawodników w obu sekcjach: seniorskiej i juniorskiej, z czego 90% mieszka na terenie Białegostoku i okolic. Trenerem głównym drużyny od 2021 roku jest pochodzący z USA – Troy Baker.

Najważniejsze sukcesy klubu:
Mistrzostwo Polski: 2018, 2022

Wicemistrzostwo Polski: 2019, 2020

Mistrzostwo Polski U19: 2021

3 miejsce Mistrzostw Polski U19: 2018, 2022

 

 

Newline Interactive została założona w 2012 roku w USA. Firma należy do grupy HiteVision, czyli największego producenta monitorów interaktywnych na świecie, właściciela 418 patentów. Produkty są dystrybuowane w 60 krajach i cieszą się ogromnym zaufaniem klientów oraz partnerów biznesowych. Biura firmy znajdują się w Teksasie, Hiszpanii, Polsce, Niemczech, we Włoszech, w Indiach, Chinach, Korei oraz na Tajwanie.

Marka kojarzy się z niezawodnością, oraz intuicyjną i łatwą obsługą. Właśnie to jest kluczem do sukcesu Newline. Do charakterystycznych cech urządzeń należą znakomita jakość obrazu oraz wyjątkowa precyzja pisania. Monitory zawdzięczają to zastosowaniu certyfikowanej technologii Optical Bonding. Do cech wyróżniających urządzenia należy również dynamiczne USB, rozpoznawanie gestów Windows oraz unikalny zestaw funkcji takich jak Newline CAST, Newline BROADCAST, Newline LAUNCH CONTROL.

Monitory Newline oferują również podwójną ochronę oczu dzięki zastosowaniu dodatkowej, sprzętowej redukcji niebieskiego światła.

W 2022r. firma Newline Interactive jako pierwsza zaproponowała monitory interaktywne z Android 11. Nowe model 2022 to Lyra, Elara, Vega, oraz Naos+. Monitory zostały wyposażone w powłokę antybakteryjną z certyfikatem TUV oraz USB-C z możliwością przesyłania wideo, dźwięku, dotyku, danych i zasilania.

Sprzedaż produktów Newline w Polsce odbywa się przez autoryzowany kanał dystrybucji. 

Dystrybutorem urządzeń jest AGRAF Sp. z o.o. Sprzedaż i serwis gwarancyjny Newline w Polsce prowadzony jest wyłącznie przez autoryzowanych partnerów.

Więcej o Newline - https://newline.solutions/

YT - https://www.youtube.com/channel/UC7pZwRIyx7OVPfpfp_c81mg

FB – https://www.facebook.com/NewlinePolska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/newline-interactive-polska

Kontakt poland@newline-interactive.com Dystrybutor na Polskę: Agraf sp. z o. o. https://agraf-it.pl/​ tel.: +48 42 25 03 185 info@agraf.com.pl


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl