ALAB laboratoria – stawia na najnowsze technologie i zintegrowane rozwiązania


ALAB laboratoria – stawia na najnowsze technologie i zintegrowane rozwiązania
2022-09-26
ALAB laboratoria Sp. z o.o. - ogólnopolska sieć najnowocześniejszych laboratoriów diagnostycznych w Polsce od lat stawia na innowacje. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek automatyzacje badań, a dziś jako pierwsza wykorzystuje drony w transporcie próbek z materiałem do badań.

ALAB laboratoria to nie tylko światowe technologie w laboratorium, to także interaktywne narzędzia w biurze. W nowej siedzibie Spółki w Warszawie zainstalowano monitory Newline Mira.

W salach konferencyjnych powstał zintegrowany system audiowizualny, którego wdrożeniem zajęła się firma AV Smart. Czy sprostała oczekiwaniom tak świadomego technologicznie i innowacyjnego klienta? 

Potrzeba stworzenia zintegrowanego systemu audiowizualnego w nowej siedzibie ALAB laboratoria Sp. z o.o. powstała w związku z wysoką świadomością technologiczną firmy i nowoczesnym podejściem do realizowanych zadań. Impulsem do zmiany były przede wszystkim doświadczenia związane ze stosowania niezintegrowanych sprzętów, które nie spełniały oczekiwań. Firma od lat szuka i wdraża rozwiązania, które usprawniają procesy zarówno w pracy laboratoryjnej, w usługach, w obszarze IT, jak i w biurze.

„Kluczowa dla firmy była prostota i intuicyjność obsługi oraz zwykła, codzienna użyteczność. Firma ALAB laboratoria Sp. z o.o przeprowadza tysiące badań dziennie. Analiza danych, korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych to codzienność. Konieczna jest prezentacja statystyk, wykresów i schematów nie tylko przed zarządem firmy, ale także przed inwestorami zarówno w formule stacjonarnej, jak i hybrydowej. Monitory to narzędzia, które mogą pomóc w codziennej pracy, dlatego zachęcamy wszystkich pracowników firmy, którzy tworzą prezentacje i organizują spotkania on-line do poznawania ich funkcji i możliwości.”  - informuje Maciej Hipsz, członek Zarządu ALAB laboratoria Sp. z o.o.  

Wybór monitorów Newline Mira poprzedziła prezentacja w warszawskim showroomie firmy Newline. Integrator AV Smart przedstawił funkcje monitorów dotykowych prezentując konkretne scenariusze pracy. Istotną kwestią było to, że monitorem można sterować za pomocą prostych gestów, których na co dzień używamy przy obsłudze smartfonów. Ze względu na przyzwyczajenia i te wyrobione już nawyki obsługa monitora jest bardzo prosta.

Wyróżnikiem, który przykuł uwagę inwestora była funkcjonalność umożliwiająca odtworzenie filmu lub nagrania z webinarium wraz z tworzeniem na nim edytowalnych notatek, które to notatki są konkretnymi punktami zaznaczonymi na linii czasu. A więc pracując w grupie i omawiając dane szkolenie czy webinarium, użytkownicy mogą w prosty i szybki sposób, a co najważniejsze – precyzyjnie - przywoływać miejsca w filmie, które informują o utworzonej notatce.

Elementem uzupełniającym i wspomagającym pracę na monitorze stał się elektryczny uchwyt marki VOGELS, który pozwala ustawić monitor na odpowiedniej wysokości stosownie do wzrostu konkretnego użytkownika.

„Ciągle uczymy się tego narzędzia. Za pomocą gestów można sterować tym co pojawia się na monitorze. Zyskujemy dostęp do wszystkich treści, które znajdują się na dysku laptopa czy w chmurze. Przesuwanie, powiększanie, pisanie i wymazywanie są intuicyjne. Nasi pracownicy używają monitorów w salkach służącym spotkaniom, doceniając możliwości tego rozwiązania zwłaszcza podczas wideokonferencji, spotkań on-line i prezentacji na szkoleniach.” – podkreśla Maciej Hipsz, ALAB laboratoria Sp. z o.o. 

Newline Mira

Korzystając z Newline Mira mamy wrażenie pisania „jak po kartce papieru”, brak refleksów świetlnych i obraz znakomicie widoczny z każdego miejsca w sali – kąt 178°.  - zawdzięczamy technologii Optical Bonding. Polega ona na tym, że szyba ochronna jest na całej powierzchni sklejona z panelem LCD w jeden moduł. Jest to proces wymagający odpowiedniego kleju i technologii produkcji i nie jest powszechnie stosowany.

Znakomity obraz zawdzięczamy rozdzielczości 4K, a naturalne, nasycone kolory - szerokiej palecie barw, ponieważ monitory Newline wspierają Wide Color Gamut. 

Newline Mira to przede wszystkim monitor bardzo dobrze reagujący na dotyk. Pełna ompatybilność z MS Office 365 i Windows Ink sprawia, że obsługa jest intuicyjna i równie łatwa jak praca ze smartfonem. Do dyspozycji jest też Ekosystem Newline z rozwiązaniami podnoszącymi komfort i efektywność pracy.

Newline Cast pozwala na przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. Może to być laptop, komputer stacjonarny, tablet czy smartfon. Jednocześnie na monitorze można zobaczyć treści z czterech urządzeń, które nie muszą korzystać z tej samej sieci WiFi co monitor. 

Newline Broadcast pozwala na przekazanie obrazu z monitora nawet na 200 innych urządzeń w dowolnych lokalizacjach na świecie - wystarczy przeglądarka. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na połączonych urządzeniach.

Newline Display Management daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami.

Newline Launch Control dzięki połączeniu z Office 365 daje łatwy dostęp do kalendarza, aplikacji i wideokonferencji z poziomu monitora Newline. Wystarczy – używając smartfona – zeskanować kod QR, albo skorzystać z połączenia bluetooth i jednym kliknięciem dołączyć do wideokonferencji czy zyskać dostęp do plików na OneDrive. Nie trzeba pamiętać o wylogowaniu – wystarczy odejść od monitora.  To oprogramowanie daje też kontrolę nad aplikacjami. Administrator uruchamiając program w trybie kiosku decyduje o zasobach dostępnych dla użytkowników. W ten sposób można korzystać np. z kalendarza Google dokonując prostych rezerwacji sal.

 Elementy systemu

W skład zintegrowanego systemu audiowizualnego w dużej sali konferencyjnej ALAB laboratoria Sp. z o.o. mieszczącej około 30-40 osób, wchodzi 75-calowy monitor interaktywny Newline Mira, kamera Logitech Rally, matrycowy mikrofon sufitowy Shure MXA910, sufitowy zestaw głośnikowy JBL, bezprzewodowa klawiatura i myszka. System sterowania AMX – daje kontrolę nad wszystkimi urządzeniami elektronicznymi w pomieszczeniu, zaś połączenia bezprzewodowe wspiera Barco Clicshare Cx-50.

W pozostałych dwóch salach oraz sali zarządu są 65-calowe monitory Newline Mira oraz Poly Studio czyli urządzenie wideokonferencyjne posiadające kamerę, mikrofon oraz głośniki. Obsługa jest bardzo prosta. Podłączenie jednego kabla USB do laptopa i uruchomienie np. MS Teams – rozpoczyna wideokonferencje.

„Przygotowania, wizyty w showroomach w celu zaprezentowania dedykowanych technologii, stworzenie projektu zintegrowanego systemu AV, oraz prace przygotowawcze trwały blisko rok.  Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem montażu dowiedzieliśmy się, że stoły w dużej sali konferencyjnej muszą być mobilne, a projekt zakładał floorboxy w podłodze oraz przyłącza w stołach co wiązało się z podłączeniem kablowym. Każda zmiana ustawień mebli wiązałaby się z dość uciążliwym odłączaniem i podłączaniem kabli, jak również , odpowiednim zwijaniem, przechowywaniem i ponownym podpinaniem. Mieliśmy dwa dni na to, żeby zareagować. Naszą rolą jest sprostanie oczekiwaniom klienta i zapewnienie mu komfortu pracy. Po analizie sytuacji i oczekiwań klienta dobraliśmy  Barco Clicshare Cx-50 czyli tzw. system umożliwiający prowadzenie wideokonferencji bezprzewodowo. Finalnie wdrożyliśmy  zintegrowany system audiowizualny, którego sercem jest monitor Newline Mira. I to co dla nas najważniejsze – wszystkie elementy systemu skutecznie ze sobą współgrają.” – podsumowuje Michał Maziejuk, Dyrektor sprzedaży, AV SMART Sp. z o.o.

 ----------

Więcej na temat ALAB laboratoria Sp. z o.ohttps://www.alablaboratoria.pl

Więcej na temat AV SMART Sp. z o.ohttps://avsmart.pl/ 

Więcej o Newline - https://newline.solutions/

YT - https://www.youtube.com/channel/UC7pZwRIyx7OVPfpfp_c81mg

FB – https://www.facebook.com/NewlinePolska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/newline-interactive-polska

Kontakt poland@newline-interactive.com 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl