Blizna po wycinaniu endometriozy - jak się ją usuwa?


Blizna po wycinaniu endometriozy - jak się ją usuwa?
2022-09-29
Endometrioza to choroba, o której bez wstydu mówi się coraz częściej. Dotyczy kobiet - jest to schorzenie rozwijające się po przedostaniu się endometrium, czyli błony wyściełającej trzon macicy, do innych miejsc w organizmie.

Endometriozie towarzyszą bóle nasilające się szczególnie w czasie menstruacji – tkanka ta reaguje na zmieniający się poziom hormonów, złuszcza się co miesiąc, a że nie ma ujścia wraz z krwią menstruacyjną, tworzy powiększający się guz. Może się zdarzyć, że endometrium dostanie się do blizny po cesarskim cięciu. Najczęstszym objawem endometrium w bliźnie jest pojawienie się małego zgrubienia, które jest wyczuwalne w tkance podskórnej. Zrost może wywoływać ból szczególnie w trakcie miesiączki. Wraz z ignorowaniem problemu, staje się on większy i bardziej bolesny, dlatego niezbędnym krokiem jest diagnoza lekarska.Jak diagnozuje się endometrium w bliźnie po cesarskim cięciu?

Lekarz diagnozuje endometrium dzięki zleconym wcześniej badaniom. Pacjent musi zrobić m.in. badanie USG narządu rodnego, powłok brzusznych, oraz w niektórych wypadkach także tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny, dzięki którym można jeszcze dokładniej określić wielkość guza i jego umiejscowienie. Stwierdzenie endometriozy jest równoznaczne z przeprowadzeniem zabiegu operacyjnego lub laparoskopowego. Do blizny po cesarskim cięciu dochodzi więc blizna po wycięciu endometrium, które dla wielu kobiet może stanowić duży problem związany z samooceną. Bliznę po endometrium można usunąć metodami medycyny estetycznej. Medyczne zabiegi na blizny oferuje między innymi Wellclinic, czyli warszawski gabinet medycyny estetycznej.Zabieg na bliznę po endometrium Warszawa

W Wellclinic usuwanie blizn po cesarskim cięciu i endometrium przeprowadza się dzięki platformie laserowej Fotona Dynasmis Sp Pro. To bezpieczna i certyfikowana forma odbudowy skóry, polegająca na współpracy dwoch laserów” Er:Yag oraz Nd:Yag. Lasery wnikają w głąb skóry i wspomagają tworzenie nowych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za zdrową skórę. Zabieg tą metodą pozwala na całkowitą redukcję blizny w krótkim czasie. Z każdym zabiegiem laserowym blizna staje się mniej widoczna, a po kilku wizytach całkowicie zanika. To najlepszy sposób, by pozbyć się blizn z okolic brzucha.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl