Zimą zęby bolą częściej? Sprawdź, jak zadbać o zdrowie jamy ustnej i uniknąć dyskomfortu


Zimą zęby bolą częściej? Sprawdź, jak zadbać o zdrowie jamy ustnej i uniknąć dyskomfortu
2024-12-09
W sezonie zimowym, kiedy temperatura za oknem spada, wiele osób doświadcza zwiększonej wrażliwości zębów.

W sezonie zimowym, kiedy temperatura za oknem spada, wiele osób doświadcza zwiększonej wrażliwości zębów. Zimne powietrze, gorące napoje czy kwaśne potrawy mogą powodować nagły ból powodujący dyskomfort. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać? W tym tekście podpowiadamy, jak skutecznie zadbać zimą o zdrowie jamy ustnej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Dlaczego zimą zęby mogą być bardziej wrażliwe?

Zęby reagują na zmiany temperatury poprzez naturalne procesy rozszerzania się i kurczenia się. Dlatego też nagła zmiana temperatury, na przykład wejście z mroźnego powietrza do ciepłego pomieszczenia, może powodować mikropęknięcia w szkliwie. Te uszkodzenia odsłaniają zębinę, która jest bogata we włókna nerwowe, reagujące na bodźce cieplne. Co często skutkuje bólem, dyskomfortem oraz nadwrażliwością właśnie w sezonie zimowym. Dodatkowo te nieprzyjemne odczucia może potęgować na przykład nadmiar spożywanych słodkich, przysmaków. 

Jak zatem zadbać o wrażliwe zęby w tym okresie?

  1. Wybierz odpowiednią pastę do zębów
    Kiedy zimowa wrażliwość zębów zaczyna dokuczać, to istotnym elementem w niwelowaniu dyskomfortu i objawów jest odpowiednia pasta. Warto wtedy sięgnąć po ELGYDIUM Sensitive BIO, pastę  zawierającą argininę i cytrynian potasu. Są to składniki aktywne pochodzenia naturalnego, wspierające redukcję wrażliwości już po zaledwie dwóch tygodniach regularnego stosowania. Ma łagodną, mało ścierną konsystencję. Dzięki temu delikatnie czyści zęby, łagodzi podrażnienia i zapewnia długotrwałą ochronę.
  2. Stosuj delikatne płyny do płukania jamy ustnej
    Doskonałym uzupełnieniem szczotkowania jest odpowiednio dobrany płyn do płukania jamy ustnej. W tym wypadku sprawdzi się płyn Eludril SENSITIVE, skoncentrowany na rozwiązaniu problemu z nadwrażliwością. Pomaga oczyścić przestrzenie między zębowe, do których ciężko dotrzeć podczas mycia zębów szczoteczką i pastą. Poza tym wzmacnia zęby i chroni je przed nadwrażliwością. Dzięki regularnemu stosowaniu pomaga zmniejszyć dyskomfort związany z reakcją na ciepło i zimno, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym. Pomaga w ten sposób zwiększyć komfort codziennego funkcjonowania.
  3. Unikaj nagłych zmian temperatury
    Staraj się, aby posiłki i napoje o różnych, skrajnych temperaturach nie następowały szybko po sobie. Unikaj przechodzenia od razu od picia gorącej kawy do jedzenia zimnych deserów. Daj zębom czas na adaptację do zmieniającej się temperatury – to zminimalizuje ryzyko mikrouszkodzeń szkliwa oraz wystąpienia bólu i dyskomfortu. 
  4. Zadbaj o regularne wizyty u stomatologa
    Nie zapominaj o regularnych wizytach u dentysty i higienistki. Profesjonalna higienizacja i kontrola stanu zębówpozwolą wykryć ewentualne problemy, zanim przerodzą się w poważniejsze dolegliwości.

Opracowanie zimowego planu higieny jamy ustnej może przynieść ulgę nie tylko wrażliwym zębom, lecz także poprawić ogólne samopoczucie. Stosując profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej, takie jak ELGYDIUM i Eludril, zapewnisz sobie skuteczną ochronę przed dyskomfortem związanym z wrażliwością zębów.

Zima nie musi oznaczać bólu. Wystarczy kilka prostych zmian w codziennej rutynie, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem przez cały sezon!

Specjalistyczne produkty ELGYDIUM i Eludril dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.



Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

allegrok.s@wp.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl