Wiosenna dieta odchudzająca


Wiosenna dieta odchudzająca
2022-04-26
Sprawdź, jak powinna wyglądać zdaniem dietetyka HELIO wiosenna dieta, która będzie sprzyjała nie tylko dobremu samopoczuciu, ale również szczupłej sylwetce!

Wiosna zawitała u nas na dobre. Często wraz z jej nadejściem czujemy przypływ motywacji do wprowadzenia zmian w swoim stylu życia. Chcemy odżywiać się zdrowo i czuć się lekko - w końcu to dobry moment na przygotowanie sylwetki do upragnionego lata. Odpuść stosowanie detoksów, głodówek czy diet sokowych. Z oczyszczaniem organizmu doskonale radzą sobie Twoje narządy - Ty zadbaj o to, aby dostarczyć im wszystkiego co niezbędne, spożywając zbilansowane i urozmaicone posiłki.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Aby schudnąć na wiosnę przeczytaj opinie o holisten.


Jak powinna wyglądać wiosenna dieta, która będzie sprzyjała nie tylko dobremu samopoczuciu, ale również szczupłej sylwetce? Przede wszystkim musi być bogata w warzywa i owoce, które warto dodawać do każdego posiłku. Ważna jest także obecność pełnowartościowego białka w postaci chudego mięsa, nabiału, nasion roślin strączkowych czy orzechów. Pieczone nerkowce i migdały Helio dostarczą nie tylko korzystne białko roślinne, ale również składniki mineralne: wapń i fosfor, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego bilansu energetycznego [1]. W zbilansowanej diecie wiosennej powinny pojawić się również węglowodany, które stanowią główne źródło energii i zawierają związki wpływające na poprawę samopoczucia: magnez, cynk oraz witaminy z grupy B [2]. Wybieraj węglowodany w postaci kasz, razowych makaronów, pełnoziarnistego pieczywa oraz suszonych owoców takich jak śliwki So Soft Helio Natura. Dostarczają one również cenny błonnik pokarmowy - składnik szczególnie ważny w diecie odchudzającej, ze względu na zwiększanie treści pokarmowej, co z kolei przekłada się na uczucie sytości [2].

Niemniej ważne w diecie wiosennej są tłuszcze. Często spotykamy się z przekonaniem, że chcąc schudnąć, należy unikać wszystkich tłuszczy, co nie jest zgodne z prawdą. Jest to makroskładnik tak samo ważny jak białko czy węglowodany i niezbędny do tego, aby prawidłowo zbilansować całą dietę. Bardzo istotne jest jednak źródło tłuszczu, dlatego na wiosnę ogranicz spożycie tłuszczów zwierzęcych, które są bogate w niekorzystne nasycone kwasy tłuszczowe. Wybieraj oleje roślinne, pestki, nasiona i orzechy. Dostarczają one tzw. zdrowe tłuszcze, które wpłyną na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i pracę serca [3]. Wdrożenie ich do diety jest banalnie proste. Wystarczy, że dodasz pestki dyni Helio do sałatki albo posypiesz kanapki słonecznikiem łuskanym Helio. Sezam Helio sprawdzi się idealnie jako dodatek do jogurtu z owocami. Wiosenna dieta odchudzająca musi być różnorodna - dzięki temu mamy pewność, że dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne składniki pokarmowe. Wprowadzenie kilku drobnych zmian w diecie sprawi, że Twój organizm odwdzięczy Ci się dobrym zdrowiem i sylwetką na lata, a nie tylko na nadchodzące lato! 

Zainspiruj się do zmian z naszym przykładowym wiosennym menu:

Śniadanie:
Czekoladowa owsianka z mięsistymi bakaliami HELIO Natura So Soft - daktylami, suszoną żurawiną i figami 


II śniadanie:
Kanapka z pastą z ekologicznych nasion słonecznika Helio Natura, rzodkiewką i szczypiorkiem


Obiad:
Pomidorowe curry z kurczaka z warzywami i brązowym ryżem posypane prażonymi orzechami nerkowca Helio Natura

Kolacja:
Sałatka szpinakowa z gruszką, serem blue i ekologicznymi orzechami włoskimi Helio Natura

Autorką artykułu jest Marta Białek - dietetyczka, specjalistka ds. żywienia człowieka, współzałożycielka profilu ”Praktyka dietetyka”.

  1. “Normy żywienia dla populacji polskiej i ich zastosowanie” pod red. Mirosława Jarosza, Ewy Rychlik, Katarzyny Stoś, Jadwigi Charzewskiej,  Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, 2020.
  2. Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka. Helena Ciborowska i Anna Rudnicka. Wydawnictwo PZWL, 2019.
  3. “Wege - dieta roślinna w praktyce”. Iwona Kibil, redakcja naukowa Danuta Gajewska. Wydawnictwo PZWL, 2020.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka EFEKTPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl