Vitabutin® - preparat żurawinowy
Zaburzenia funkcjonowania pęcherza moczowego dotyczą przede wszystkim płciwszystkim płci żeńskiej . Ocenia się, że po poradę w tym schorzeniu zgłasza się średnio od 20 do 50 % kobiet w wieku 15-35 lat, u których wystąpił epizod zapalenia pęcherza moczowego.
Podatność płci żeńskiej na tego rodzaju przypadłość wynika z różnic w budowie anatomicznej kobiety i mężczyzny. Nie oznacza to jednak, że na zapalenia układu moczowego nie chorują mężczyźni czy też małe dzieci. Choroby układu moczowego są bowiem dolegliwościami demokratycznymi.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
|
Ludzie chorują…
Do najczęściej spotykanych mikroorganizmów, odpowiedzialnych za zapalenie pęcherza moczowego należą bakterie z gatunku - Escherischia coli. Zakażenia mogą być też wywołane drobnoustrojami, przenoszonymi drogą płciową. Duże znaczenie stanowi fakt, iż epizody zapalenia pęcherza mają tendencję do nawracania. Głównymi przyczynami nawrotów zapalenia pęcherza moczowego jest ciąża, obniżona odporność organizmu, przebyte wcześniej infekcje, cukrzyca, wady anatomiczne układu moczowego, czy tez stosowanie środków antykoncepcyjnych.
Jak dbać o układ moczowy?
Istotną sprawą, szczególnie dla kobiet, jest dbanie o odpowiednią higienę układu moczowo-płciowego, szczególnie w przypadku korzystania z publicznych toalet, pryszniców i basenów. Warto też wzbogacić codzienną dietę o suplementy żurawinowe, a zwłaszcza skoncentrowany sok z żurawiny. Roślina ta, bogata w związki czynne, wzmacnia drogi moczowe i skutecznie chroni je przed infekcjami.
Związki zawarte w Vaccinium macrocarpon - łacińska nazwa żurawiny wielkoowocowej to: proantocyjanidyny, taniny, fruktoza, kwasy organiczne (cytrynowy, benzoesowy), witamina C, składniki mineralne: wapń, sód i potas. Jednak kluczową rolę w zapobieganiu infekcjom dróg moczowym odgrywają proantocyjanidyny (PAC). Są to związki z grupy flawonoidów.
Mechanizm ich działania opiera się o:
·utrudnianie bakteriom chorobotwórczym przylegania do komórek nabłonka dróg moczowych, co uniemożliwia ich namnażanie się
·zwiększenie wydalania mikroorganizmów z moczem
·obniżanie pH moczu, co czyni środowisko układu moczowego mniej przyjaznym dla rozwoju mikroflory chorobotwórczej
Najbardziej wartościowy jest oczywiście skoncentrowany sok ze świeżych owoców. Należy też pamiętać, że niestety często producenci dosładzają suszoną żurawinę maskując w ten sposób niewielką ilość substancji aktywnych i czyniąc ją produktem wysokokalorycznym i małowartościowym, kusząc potencjalnych nabywców niską ceną. Antybakteryjne składniki zawarte w żurawinie, po przyjęciu doustnym są najpierw wchłaniane w jelicie, a następnie docierają do układu moczowego.
W przypadku infekcji dróg moczowych, aby składniki te były skuteczne, muszą pojawić się w moczu w odpowiednim stężeniu. Dlatego nie wystarczy włączenie do codziennej diety owoców żurawiny, w których stężenie aktywnych czynników jest stosunkowo niskie. Według badań - aby dostarczyć organizmowi skutecznej dawki proantocyjanidyn - należałoby zjeść co najmniej kilogram dziennie tego owocu lub wypić około litra wysokosłodzonego soku, co w praktyce nie jest możliwe oraz byłoby kosztowne.
VITABUTIN® – wielka moc małego owocu
Optymalne stężenie substancji czynnych zapewniają preparaty dostępne na rynku, zawierające ekstrakt ze świeżych owoców żurawiny, lub ze świeżego soku z żurawiny. Ich przyjmowanie stwarza w drogach moczowych środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii, a także wspomaga ich usuwanie z organizmu. Warto zaznaczyć, iż środki te wspomagają proces leczenia oraz stanowią istotny punkt profilaktyki w zapobieganiu nawrotom infekcji i zapaleń pęcherza moczowego oraz dróg moczowych.
Na szczególną uwagę zasługuje preparat Vitabutin®, przede wszystkim ze względu na metodę produkcji ekstraktu - zastosowanie suszenia rozpyłowego soku żurawinowego nie pozwala na utratę żadnego z drogocennych składników surowca. Vitabutin® to naturalny preparat otrzymywany ze skoncentrowanego soku z Żurawin Amerykańskich. Kapsułki można połykać lub ich zawartość rozpuszczać w wodzie w celu uzyskania soku, w herbacie lub w innym neutralnym napoju – nawet w mleku. Ta wyjątkowa cecha Vitabutinu® wpływa korzystnie na szybszą i łatwiejszą biodostępność aktywnych składników żurawiny (PAC) w stosunku do preparatów uzyskiwanych w inny sposób, a co za tym idzie na skuteczność i możliwość lepszego ich wykorzystania przez nasz organizm. Vitabutin® może być stosowany zarówno u osób dorosłych, u kobiet w ciąży jak i u dzieci. Według jednych z ostatnich badań klinicznych opublikowanych w Open Acess Journal of Clinical Trial koncentrat soku z żurawin może być bezpiecznym i efektywnym sposobem na przeciwdziałanie infekcjom układu moczowego u dzieci i niemowląt
Vitabutin® to:
- wygodna formuła preparatu - kapsułki można połykać jak również sporządzić sok lub inny napój
- przeznaczony dla wszystkich w tym: dzieci, kobiet również kobiet w ciąży i mężczyzn
- 500-krotnie skoncentrowany: 2 kapsułki odpowiadają szklance soku ze świeżych żurawin
- dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji zawiera 30 razy mniej szkodliwych dla zdrowia szczawianów niż sok z żurawiny czy inne nieoczyszczone preparaty żurawinowe, dzięki czemu jest pozbawiony negatywnych działań na nasze zdrowie i może być stosowany w praktyce bez żadnych ograniczeń, przez dowolnie długi czas
Cena sugerowana w aptece:
Vitabutin® (30 kapsułek) - 26,90 PLN
Vitabutin® (100 kapsułek) – 69,90 PLN
Preparaty dostępne w aptekach bez recepty na terenie całego kraju.
Jedna kapsułka Vitabutin® zawiera 405 mg skoncentrowanego ekstraktu żurawiny w tym 6 mg standaryzowanego PAC.
Dodatkowe informacje na stronie: www.vitabutin.com
Nadesłał:
SUPERB PR
|