Uśmiech zawsze w cenie


2020-04-29
Ubiegłoroczne badania udowadniają – żucie gumy to jeden z najbardziej efektywnych sposobów pracy nad zdrowym uśmiechem! Potwierdzają to również wybory konsumentów, którzy coraz chętniej sięgają po produkty funkcjonalne, poza walorami smakowymi, korzystnie wpływające na organizm.


Jeśli nie cukier, to co?

To już nie tylko przypuszczenie, ale fakt! Naukowcy American Dental Association udowodnili, że gumy które zamiast cukru zawierają takie substancje jak aspartam, sorbitol, mannitol czy ksylitol pozytywnie działają na stan zębów i procesy trawienne. Przykład? Wywołana żuciem zwiększona produkcja śliny przyczynia się do przywrócenia odpowiedniego pH jamy ustnej, co skutecznie zabezpiecza przed szkodliwym działaniem bakterii. To dobra wiadomość dla konsumentów, którzy smak produktu stawiają na równi z jego właściwościami, a więc fanów produktów funkcjonalnych. - W przypadku, kiedy potrzebujemy szybkiego i skutecznego odświeżenia oddechu, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po gumę do żucia. Dzięki natychmiastowemu działaniu, nie tylko zadbamy o zęby, ale zwracając uwagę o oddech, poprawimy naszą pewność siebie, i to w każdej sytuacji – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle Polska. Lecz to nie wszystko! Według naukowców, bezcukrowe pastylki pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację, a rozluźnienie mięśni spowodowane żuciem, może wpływać na redukcję stresu.

Słodki kompromis 

Szeroka gama uwielbianych przez konsumentów smaków Mentos Pure Fresh sprawia, że troska o zdrowe zęby nie kojarzy się tylko z wyrzeczeniami i rezygnacją z przyjemności. Słodki smak gum mimo braku cukru, zawdzięczamy stosowanym poliolom, które przyczyniają się do ochrony i regeneracji szkliwa. - Moda na zdrowy tryb życia zatacza coraz szersze kręgi, dlatego konsumenci chętniej wybierają produkty, które dodają im odświeżenia, a jednocześnie stale poszukują  też nowości. Właśnie dlatego staramy się poszerzać nasze portfolio. Obecnie w ofercie Mentos Pure Fresh znajduje się już 6 smaków gum, w różnych gramaturach i opakowaniach, dopasowanych do potrzeb i oczekiwań konsumentów – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle Polska.  

Mentos Pure Fresh dostępne są w kilku wariantach: fresh mint, spearmint, lime mint, tutti frutti, strawberry, tropical i można je kupić w rolkach i butelkach. Teraz, poza dużymi, mieszczącymi 30 sztuk gum, dostępne są również butelki w wersji mini. W każdej z nich klienci znajdą 10 klasycznych drażetek z płynnym środkiem, zapewniającym natychmiastowe odświeżenie.

Gumy od Perfetti van Melle to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dbając o zdrowy uśmiech, jednocześnie stronią od nudy. W bogatej ofercie gum Mentos każdy znajdzie coś dla siebie – skutecznie łącząc przyjemne z pożytecznym.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Prasowe Perfetti Van Melle
http://

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl