Starasz się ukoić nerwy i zrelaksować się?


2021-03-15
Nikt z nas nie jest robotem i każdy potrzebuje odpoczynku i relaksu – to fakt. Wyczerpanie organizmu może spowodować problemy zdrowotne oraz obniżyć wydajność pracy i ogólną jakość życia. Co zrobić, by odstresować się, zrelaksować i dać sobie nieco luzu? Jak się odprężyć? Przekonaj się!

Obraz zawierający tekst, osoba, wewnątrz  Opis wygenerowany automatycznie


Nie zapominaj o sobie

Relaks powinien zaczynać się od prawidłowego zbilansowania pracy i życia, które znane jest jako „work life balance”. Odpowiednie rozdzielenie czasu obowiązków i odpoczynku jest niezbędne dla uporządkowania swojego dnia i nauczenia się odpowiednich nawyków, które pomogą w lepszy sposób zorganizować życie i pozwolą uniknąć przepracowania. Główna zasada „work life balance” jest banalnie prosta – w czasie pracy skupiamy się na wykonywaniu obowiązków i robimy to w wyznaczonej porze w ciągu dnia, unikając wykonywania jej w czasie wyznaczonego odpoczynku, który może polegać na relaksowaniu się, ćwiczeniach czy uprawianiu hobby. Nawet jeśli pełnisz rolę pracownika, matki czy żony, każdą z nich możesz od siebie rozsądnie rozdzielić, dając sobie odpowiedni bilans.

Jakie są sposoby na ukojenie nerwów?

Rodzaj odpoczynku należy dopasować zgodnie z własnymi preferencjami i upodobaniami. Wśród najlepszych technik znajdują się te związane z odprężeniem ciała i duszy. Kojące dla ciała mogą być: gorąca kąpiel z bąbelkami, ciepły prysznic, masaż lub ćwiczenia fizyczne – bieganie, pływanie, joga czy medytacja. Wśród aktywności dobrych dla duszy dobre są: miła rozmowa z najbliższą osobą, zamyślenie się wraz z przyjemnym dialogiem wewnętrznym. Sposobów na upragniony relaks jest mnóstwo i warto wypróbować różne, by znaleźć swoje ABC odpoczynku.

Szukając dodatkowego odprężenia można sięgnąć również po gotowe produkty, które są stworzone na bazie składników znanych z kojącego wspomagania. Jednym z nich są Cukierki Melisowe z ekstraktem melisy od znanej i cenionej za wysoką jakość produktów firmy Reutter. 

Wspomagające działanie melisy jest znane od dawna. Melisa działa tonizująco na układ nerwowy, uspokaja, rozluźnia, wspiera przy bezsenności i zespole przewlekłego zmęczenia. Ma też właściwości rozkurczające. Zalecana w dolegliwościach układu pokarmowego, jak wzdęcia, niestrawność, zaparcia. Czy trzeba czasochłonnie parzyć melisowe herbatki? Można sięgnąć po doskonałe, dobroczynne Cukierki Melisowe z wyciągiem z melisy od kultowej, renomowanej firmy Reutter. Są bez syntetyków i w 100 % oryginalne! Zawierają cenny ekstrakt z melisy, a nie smak melisy. Te Cukierki Melisowe są w milionach ust na świecie. 

Obraz zawierający tekst  Opis wygenerowany automatycznie

Czytajmy informacje na opakowaniach, wybierajmy produkty sprawdzone, cieszące się zaufaniem klientów. 

Zadbaj o siebie już dziś

Dbałość o własny organizm i dobrostan psychiczny są kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia przez długie lata. Problemy ze zrównoważeniem aspektu pracy i odpoczynku mogą znacząco obniżyć jakość życia i zmniejszyć radość, którą z niego czerpiemy. Postaw na relaks i nie denerwuj się nadmiernie, by iść przez życie z uśmiechem i należytym pozytywnym myśleniem.

Wypróbowane Cukierki Melisowe firmy Reutter z naturalnym ekstraktem melisy kupisz w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich, ok. 9 zł.

www.izakpol.plRedakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja portalu
http://www.redakcja.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl