Skup przepracowanego oleju, zasady bezpieczeństwa


Skup przepracowanego oleju, zasady bezpieczeństwa
2020-09-14
Olej przepracowany nazywamy także olejem zużytym. Do grupy olejów przepracowanych zaliczamy wszelkiego rodzaju oleje smarowe bądź przemysłowe, które nie nadają się już do dalszego stosowania w swojej pierwotnej roli.

Przepracowane oleje należy utylizować w specjalny sposób, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tak aby nie zagrażały środowisko. Obowiązek utylizacji spoczywa na właścicielu, czyli osobie lub firmie, która odpad wygenerowała.

Źródłem powstawania olejów przepracowanych są między innymi rynek motoryzacyjny, bazy transportowe i remontowe, maszyny oraz urządzenia przemysłowe. Odpady powstają na stacjach obsługi pojazdów, w warsztatach samochodowych czy zakładach przemysłowych. Ich właściciele są zobowiązani do pozbywania się odpadów w sposób zgodny z prawem, regulowany specjalną ustawą o gospodarowaniu odpadami. Pozbycie się oleju przepracowanego poprzez wylanie do studzienki kanalizacyjnej lub w inny, nielegalny, zagrażający środowisku sposób, jest obarczone karami finansowymi.Dlaczego olej przepracowany zagraża środowisku?

Oleje przepracowane to takie, które w procesie zużycia utraciły swoje pierwotne właściwości oraz substancje mineralne. Skład olejów odpadowych zawiera substancje chemiczne, w tym silnie toksyczne, które mogą w poważny sposób zagrażać środowisku oraz żyjącym w nim organizmom. Zużyty olej podlega utylizacji, czyli procesom przetwarzania do ponownego wykorzystania. Po oczyszczaniu, filtrowaniu, rafinowaniu – można następnie wykorzystać go na przykład w produkcji biopaliw czy tworzyw sztucznych. Dopiero olej przepracowany, który nie nadaje się już do utylizacji, czyli ponownego wykorzystania, może zostać unieszkodliwiony.Skup przepracowanego oleju, jak to działa?

Aby pozbywać się olejów odpadowych zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami prawa, można skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm oferujących skup przepracowanego oleju. Odpad posiada swoja wartość rynkową i niektóre przedsiębiorstwa chętnie go odkupują, aby następnie przystosować go do użytku w określonych celach bądź odsprzedać innej firmie. Właściciele olejów odpadowych, po podpisaniu umowy z odbiorcą, pozbywają się problemu. Odpad w momencie odbioru przechodzi na własność firmy oferującej skup. Oznacza to, że odpowiedzialność za jego dalsze losy spoczywa odtąd na odbiorcy.

Firmy oferujące odbiór olejów na samym początku dostarczają specjalne zbiorniki, w których należy gromadzić odpad. Następnie, po ich zapełnieniu, są one odbierane i transportowane w bezpieczny, zgodny z normami sposób. Korzystając z usług firm oferujących skup, odbiór i transport oleju odpadowego, przedsiębiorcy oddalają od siebie widmo finansowych kar, zyskują wygodę, a także pewność, że odpad nie będzie zagrażał środowisku.

Po więcej inforamcji zerknij tutaj: https://www.wektorsc.eu/odbior-oleju-przepracowanego/

Źródło fotografii: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl