Profesjonalna terapia trądzikowa- 3 kroki do czystej skóry.


Profesjonalna terapia trądzikowa- 3 kroki do czystej skóry.
2020-09-15
Brzmi zbyt prosto, żeby mogło działać? Sukces tkwi w prostocie i konsekwentnym działaniu. Pryszcze i zaskórniki rzadko same z siebie znikają. Jeśli problem powraca lub się nasila, warto rozważyć wizytę u lekarza dermatologa, żeby ocenił stan naszej skóry i pomógł nam dobrać odpowiednie kosmetyki.

ZAPOBIEGANIE

Hipokrates był pierwszym prekursorem profilaktyki zdrowotnej już 2400 lat temu. To właśnie on powiedział, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Profilaktyka to bardzo istotny element dbania o nasze zdrowie i ciało. Dotyczy to również naszej skóry i tego, w jaki sposób o nią zadbać, żeby zapobiec problemom jeszcze zanim się pojawią. Warto więc się zastanowić co tak naprawdę wpływa na powstawanie trądziku? Duży wpływ na rozwój zmian mają czynniki środowiskowe, sposób w jaki się odżywiamy, czy palimy papierosy, a nawet najprostsze braki w dbałości
o podstawy higieny. Jednak jedną z głównych przyczyn są zmiany hormonalne, na które nie mamy bezpośrednio wpływu. Wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty do skóry trądzikowej, które pomogą kontrolować namnażanie się bakterii, co zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych.  Preparat Acne Control od ZO Skin Health ma działanie keratolityczne, zmniejsza więc ilość i wielkość zaskórników, a zawarte w nim dodatkowe składniki zapewniają dobre nawilżenie skóry i łagodzą stany zapalne. Czy warto polemizować z Hipokratesem?

POLECAMY: ZO® SKIN HEALTH ACNE CONTROL 178ZŁ/ 60ML.

OCZYSZCZANIE

Podstawowym błędem w oczyszczaniu skóry problematycznej jest myślenie, że im więcej, tym lepiej. Kiedyś popularne były kuracje takie jak ręczne oczyszczanie twarzy, szorowanie skóry mocnymi, wysuszającymi peelingami czy nawet wystawianie twarzy na słońce w celu „wysuszenia” problemu. Teraz te mechaniczne metody odchodzą w zapomnienie, wraz z pojawieniem się na rynku produktów o skutecznym, ale łagodnym działaniu. Należy unikać drażniących substancji takich jak alkohol, czy też preparatów zatykających pory. Ważne jest, by wybierać kosmetyki, które nie podrażnią skóry, ale delikatnie ją oczyszczą. ZO skin Health posiada w swojej ofercie maskę oczyszczającą Sulfur Masque, z 10% stężeniem siarki, oraz kaolinem i bentonitem- glinkami oczyszczającymi skórę, które dodatkowo skutecznie uzupełniają niedobory minerałów. Zaopiekuj się skórą, zamiast dawać jej wycisk!

POLECAMY: ZO® SKIN HEALTH SULFUR MASQUE 235ZŁ/85G.

NORMALIZACJA

Punkt 3, normalizacja i stabilizacja. Acne rosacea, czyli trądzik różowaty oraz erythema- rumień to przypadłość, z którą zmaga się wiele kobiet i mężczyzn na całym świecie. Wyciszenie tego problemu jednak nie jest tak skomplikowane, jakby mogło się wydawać już po samym nazewnictwie. W zabiegach normalizujących skórę używa się składników aktywnych, które pomogą redukować nadmiar sebum, będącego przyczyną powstawania stanów zapalnych. Rozatol od ZO Skin Health, to serum przeznaczone do walki z rumieniem, z kompleksem roślinnych komórek macierzystych, który minimalizuje stany zapalne i zwalcza wolne rodniki, zapewniając silną ochronę antyoksydacyjną.

POLECAMY: ZO® SKIN HEALTH ROZATROL 397 ZŁ/50ML.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redaktorkaa

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl