Piekarnio Cukiernia Skalski


2021-12-21
W lubelskim Centrum Handlowym Skende

Kolejny lokal Skalski Cakes&Cafe działa już w Centrum Handlowym Skende w Lublinie. Klienci mogą kupić tu autorskie, oparte na naturalnych składnikach, wyroby piekarskie i cukiernicze z zakładu ostrowieckiej, rodzinnej firmy Skalski. W ofercie są także m.in. dietetyczne dania gotowe, produkty i napoje pochodzące od lokalnych producentów, a przede wszystkim – kawa, bo Skalski Cakes&Cafe to tak naprawdę kawiarnia, gdzie nabyć można zdrowe i świeże produkty.  

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Utrzymane w ciepłej konwencji kolorystycznej wnętrze z charakterystycznymi „cegiełkowymi” i drewnianymi elementami dekoracyjnymi to swoisty znak rozpoznawczy sieci piekarnio cukierni Skalski Cakes&Cafe. Całość dopełniają transparentne, jasno oświetlone lady, w których wyeksponowana jest bogata oferta pieczywa, ciast i tortów Piekarni Skalscy, zaś w szafach chłodniowych – napoje, produkty czy gotowe dania od lokalnych, współpracujących z lokalami Skalski Cakes&Cafe, producentów.

- Świadomość konsumentów, a co za tym idzie, także ich coraz wyższe wymagania, stworzyły  doskonałą okazję, aby nasze, wysokiej jakości i oparte na naturalnych składnikach, i bez tzw. ulepszaczy, produkty udostępnić mieszkańcom jednej z największych aglomeracji we wschodniej Polsce - mówi Grzegorz Skalski, właściciel firmy Piekarnia Skalscy, do której należą piekarnio cukiernie Skalski Cakes&Cafe.

Choć wyroby Piekarni Skalski dostać można już w co najmniej kilkudziesięciu punktach sprzedaży w centralnej, południowej i wschodniej Polsce, to lokale Skalski Cakes&Cafe są formatem nowym, o charakterze handlowo – gastronomicznym. Piekarska firma z Ostrowca Świętokrzyskiego konsekwentnie rozwija go od kilku miesięcy. Stanowi on połączenie piekarniczo cukierniczego butiku z kawiarnią. Lokale Skalski Cakes&Cafe otwierają się od niedawna w dużych galeriach handlowych większych ośrodków miejskich centralnej i południowo wschodniej Polski. Najnowszy z nich działa od niedawna w popularnym lubelskim centrum handlowym Skende.

-  To mają być miejsca, w których można kupić pyszne ciasto i pieczywo, zjeść rzemieślnicze lody, robione przez nas, lub kupić przygotowany - w oparciu o naturalne produkty - posiłek. To dania na wynos, ale dalekie od fast foodu – mówi z pasją Anna Głowacz-Mazur, specjalistka ds. reklamy i marketingu Piekarni Skalski.

Piekarnio cukiernie Skalski Cafe&Cakes obecne są już m.in. w warszawskich galeriach Targówek, Promenada czy Reduta, a także w kieleckiej Koronie i radomskiej Echo. Jedną z głównych atrakcji jest tam unikalna w smaku kawa, dostarczana przez zaprzyjaźnionego, podwarszawskiego importera, który przywozi ją wprost ze swojej palarni.

- W tych oryginalnie zaprojektowanych i urządzonych wnętrzach, łączących m.in. ciepłe bordowo brązowe barwy z drewnem, można pozwolić sobie na chwilę relaksu czy rozmowy, np. pomiędzy zakupami. Dodatkowo – posilić się i zaopatrzyć w nasze, piekarsko – cukiernicze produkty, a także te, które dostarczają nam nasi partnerzy – dodaje Anna Mazur.

Do wyposażenia lokali Skalski Cakes&Cafe należą m.in. najnowocześniejsze piece firmy Wiesheu – do wypieku pieczywa czy ciastek na miejscu, z przywiezionych prosto z głównego zakładu produkcyjnego składników.

Mająca swoją siedzibę w Ostrowcu Świętokrzyskim Piekarnia Skalscy to jedna z najstarszych tego typu rodzinnych firm w regionie świętokrzyskim. Jej historia sięga co najmniej lat trzydziestych XX wieku, kiedy Ignacy Gierzkowski, założyciel piekarni, razem z żoną, prowadził piekarnię w Kunowie. Po wojnie małżonkowie uruchomili piekarnię w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakład prowadzony przez ich wnuka, Grzegorza Skalskiego, słynie obecnie z produkcji kilkudziesięciu rodzajów tradycyjnego pieczywa bez polepszaczy oraz domowych ciast. Świeże wypieki docierają do sklepów na terenie trzech województw -  świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego.

Wyroby z piekarni Skalscy dostać można też w sklepach Carrefour Express, znajdujących się w małych i średnich miastach centralnej, wschodniej i południowej Polski. W 2021 r. firma Skalski otworzyła wspólnie z tą siecią handlową sześć sklepów, a kolejne ruszą do końca tego roku. W tym formacie znajduje się pond 300 produktów, wypieków i ponad tysiąc produktów spożywczych, w cenach zbliżonych do tych w dużych marketach – by konsumenci z mniejszych miejscowości mieli je od razu u siebie na miejscu i mogli w nim zrobić kompleksowe zakupy. Skalski wystawia tam także nabiał czy owoce od lokalnych producentów. Pierwszy wspólny punkt – z logo Skalski i Carrefour Express – otwarty został we wrześniu 2021.

Dziś Piekarnia Skalscy prowadzi 42 punkty cukierniczo-piekarniczych, sklepy i kawiarnie w małych miastach województw świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i małopolskiego i przygotowuje się na wejście do Łodzi.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl