Orto-Pes jednym z partnerów programu Po Amputacji


2020-04-01
W Stolicy Dolnego Śląska rozpoczął działalność ogólnopolski program kompleksowego wsparcia Po Amputacji. Celem jest pomoc osobom po amputacjach w procesie powrotu do zdrowia poprzez edukację, wsparcie terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz organizacyjne.

Jednym z partnerów jest pracownia Orto-Pes, która poza przekazaniem wiedzy z zakresu przygotowania do zaprotezowania, zapewni bezpłatne konsultacje protetyczne.

Dlaczego rehabilitacja jest tak istotna w procesie protezowania? Jak przygotować kikut do zaprotezowania? Do kogo zwrócić się z wnioskiem o pomoc finansową na zakup protezy? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi szukają osoby po amputacjach. Uczestnictwo w programie otwiera dostęp do konkretnych informacji oraz wszechstronnego wsparcia w całym procesie odzyskiwania sprawności. 

Program adresowany jest do osób z całej Polski, u których konieczne było przeprowadzenie amputacji, niezależnie od przyczyny. Choć udział jest bezpłatny, to podopieczni muszą liczyć się z wydatkami na zakup dobrej jakości protezy oraz rehabilitację. Aby jak najbardziej wesprzeć ich w tym zakresie, beneficjenci programu stają się równocześnie podopiecznymi Fundacji Moc Pomocy. 

Poza kompleksową pomocą protetyczną, udział w programie gwarantuje dostęp do doradztwa ekspertów fizjoterapii oraz ortopedii.

W ramach programu Po Amputacji, Orto-Pes zapewnia m.in. szerokie konsultacje protetyczne oraz edukacyjne, mające na celu odpowiednie przygotowanie kończyny do zaprotezowania. Uświadamiamy o istotności zarówno przygotowania fizycznego, jak i psychicznego. Udzielamy między innymi konkretnych instruktaży dot. kompresji i hartowania kikuta. Podpowiadamy, jak powinno się dbać o higienę, jakich maści używać oraz dlaczego jest to takie ważne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, edukujemy również w innych bardzo istotnych kwestiach – podpowiadamy jak zapobiegać przykurczom, wyjaśniamy pojęcia bólu i czucia fantomowego oraz doradzamy jak sobie z nimi radzić. – mówi Ariel Zielonka z Orto-Pes

Dołączenie do programu możliwe jest poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej poamputacji.pl i oczekiwanie na kontakt ze strony Managera Rehabilitacji. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orto-Pes
http://www.ortopes.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl