Odsiwiacz do włosów, czyli jak odzyskać naturalny kolor włosów?


Odsiwiacz do włosów, czyli jak odzyskać naturalny kolor włosów?
2024-03-27
Siwienie włosów to przypadłość nie tylko osób w starszym wieku. W zasadzie pierwsze siwe włosy mogą pojawić się nawet po 20 roku życia. Mają na to wpływ czynniki genetyczne i stresujący tryb życia.

Chociaż w dzisiejszych czasach panuje moda na farby do włosów w odcieniach srebra i szarości, nie każdy toleruje swoją siwiznę. W artykule wyjaśniamy, jak pozbyć się siwych włosów i dlaczego warto wypróbować odsiwiacz do włosów. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

1. Czy siwe włosy wyglądają dobrze?

2. Odsiwiacz do włosów czy farbowanie włosów?

3. Jak pozbyć się siwych włosów? 

Każdy wie, że naturalny kolor włosów jest bezcenny. Wiele osób narzeka na swój odcień włosów, ale zaczyna doceniać ich naturalny kolor, gdy zaczynają występować pierwsze oznaki siwizny. Powszechnie uznaje się, że takie włosy są pierwszymi oznakami starzenia. Niekoniecznie tak musi być, gdyż widocznej siwizny można się doszukać u całkiem młodych ludzi. Na takie sytuacje niezwykle pomocny jest odsiwiacz do włosów. W zasadzie każdy chce mieć jak najdłużej młody wygląd i stara się cofnąć procesy starzenia. Przy zabiegach kosmetycznych liczy się przede wszystkim naturalny efekt. Czy siwe włosy wyglądają dobrze?

Współcześnie siwizna jest lepiej postrzegana niż kiedyś. Nie każdy jednak dobrze czuje się w takich włosach. Pojedyncze siwe włosy można z łatwością zamaskować. Natomiast najbardziej kłopotliwe są włosy siwe w formie odrostów, gdy zastosowanie miała farba do włosów. Nie wygląda to estetycznie. Nie każdy ma czas na systematyczne farbowanie włosów. Korzystniej jest przetestować odsiwiacz dla kobiet. Na rynku dostępny jest też odsiwiacz dla mężczyzny. Odsiwiacz do włosów czy farbowanie włosów?

Preparat na siwe włosy wymaga cierpliwości w stosowaniu, gdyż przywraca pigmentację stopniowo. Stosując takie produkty, z czasem można odzyskać naturalny kolor włosów. Produkt może występować w formie pianki lub szamponu. Jak najbardziej można go używać w domowym zaciszu, gdyż nie wymaga fachowej pomocy. Jest to alternatywa dla koloryzacji włosów, gdzie farba nie zawsze w 100% kryje siwiznę. Farby drogeryjne są najtańsze, ale mogą mieć negatywny wpływ na strukturę włosa. Poza tym mniej więcej co trzy tygodnie trzeba powtarzać nakładanie farby w domu. Inną opcją są profesjonalne zabiegi fryzjerskie, przy czym koszty takich usług są dość wysokie. Możliwe jest też hennowanie, ale przy siwych włosach jest to dość trudne i bardzo czasochłonne. Dlatego odsiwianie włosów jest lepszym rozwiązaniem. Kiedyś w sklepach można było kupić jedynie odsiwiacz włosów dla mężczyzn. Obecnie odsiwianie włosów jest dostępne również dla kobiet. Odsiwiacze do włosów to produkty bardzo pożądane w czasach, gdy dominuje kult młodości. Jak pozbyć się siwych włosów? 

Na pierwsze oznaki siwienia można zastosować odsiwiacz dla mężczyzn lub kobiet. Produkty do odsiwiania włosów przywracają naturalny odcień włosów, a na dodatek rewitalizują i odżywiają włosy. Poprawiają wygląd włosów. Włosy stają się błyszczące i dobrze nawilżone. W przeciwieństwie do chemicznych farb, w ogóle nie niszczą struktury włosa. Odsiwiacze do włosów należy regularnie stosować (zgodnie z zaleceniami producenta). Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po tygodniu stosowania preparatu. W pierwszej fazie dochodzi do pobudzania naturalnej pigmentacji trzonu włosa. W drugiej fazie następuje energetyzacja łodygi włosa. Następnie dochodzi do restrukturyzacji włosa. Faza końcowa to faza wzrostu i naturalnej pigmentacji. W ten oto sposób działa odsiwiacz, będący innowacyjnym produktem. 

Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl