Nowe możliwości terapeutyczne dla diabetyków z Katowic i okolic


2018-11-26
Biorąc pod uwagę liczbę chorych na cukrzycę oraz fakt, że choroba ta może prowadzić do innych powikłań – między innymi kardiologicznych należy zwrócić uwagę na bardzo ważną rolę stylu życia, kontroli oraz odpowiedniego leczenia u osób zmagających się z tą chorobą. Centrum Medyczne Synexus – międzynarodowa sieć ośrodków badań klinicznych od ponad 20 lat zajmuje się prowadzeniem akcji bezpłatnych badań kontrolnych oraz badań klinicznych mających na celu rozwój nowych terapii dla chorych z cukrzycą ale także w wielu innych jednostkach chorobowych.

– Zgłaszając się na udział w badaniach klinicznych pacjenci mogą otrzymać nie tylko dostęp do nowych sposobów leczenia, ale również bezpłatną opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego oraz skrupulatne monitorowanie stanu zdrowia osoby biorącej udział w badaniu. Nieodłącznym elementem jest osobisty wkład uczestnika programu w rozwój medycyny i pomoc innym chorym – informacje uzyskane w ramach badań klinicznych pozwalają na rozwój coraz skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod leczenia.

– Udział w badaniach klinicznych to dla pacjentów ogromna szansa na skorzystanie z nowoczesnych metod i produktów medycznych, niedostępnych w ramach standardowych świadczeń. Osoby biorące w nich udział nie tylko mogą poprawić jakość swojego dotychczasowego życia z chorobą, lecz także przyczynić się do wprowadzenia nowego leku, dostępnego dla innych, podobnych do nich osób. Badania kliniczne są jedyną formą otrzymania najnowocześniejszych terapii, ratujących życie – mówi lek. Łukasz Więch, specjalista zdrowia publicznego, Centrum Medyczne Synexus.

Zbyt późne rozpoznanie choroby może wiązać się z powikłaniami – wzrasta ryzyko niewydolności nerek, miażdżycy, choroby wieńcowej oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dodatkowo cukrzyk jest narażony na uszkodzenia narządu wzroku.

– Wielu pacjentów boi się udziału w badaniu klinicznym, jednak zupełnie bez powodu. Jako jego uczestniczka otrzymałam opiekę doświadczonego lekarza specjalisty, a także dostęp do terapii, która znacznie podniosła standard mojego życia – mówi pacjentka Marta z Katowic (58 lat).

Centrum Medyczne Synexus prowadzi kwalifikacje do badań klinicznych dla pełnoletnich pacjentów, którzy chorują na cukrzycę oraz osób zmagających się z podwyższonym poziomem cholesterolu czy problemami kardiologicznymi. Pacjenci zainteresowani poznaniem szczegółów dotyczących aktualnej oferty bezpłatnych badań kontrolnych oraz badań klinicznych mogą wypełnić formularz: https://www.twojacukrzyca.pl/Katowice, po analizie którego mają szansę skorzystać z bezpłatnej wizyty w placówce Synexus.

Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Serwis_Newsrm.tv

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl