Najczęstsze urazy zwierząt domowych i jak im pomóc?
Świąteczna przerwa to idealny czas na przyjrzenie się naszym pupilom i pomyślenie, co jeszcze możemy zrobić, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w domu i na spacerach. To właściciel jest pierwszą osobą, która będzie umiała udzielić skutecznej pierwszej pomocy.
Do najczęstszych urazów wśród domowych czworonogów należą złamania i rany wynikające z zabawy z innymi zwierzętami, pogryzienia i zadrapania. Równie często musimy zmierzyć się z drobnymi urazami pojawiającymi się podczas zabiegów higienicznych i przycinania pazurów. Ale nie oszukujmy się – zwierzęta tryskające energią nie powstrzymają się też przed zaatakowaniem ozdobionej łańcuchami choinki albo wskoczeniem na kuchenny blat w poszukiwaniu smakołyków. Widzimy więc, jak niewiele potrzeba, by wydarzyła się sytuacja wymagająca szczególnej uwagi i opatrzenia rany.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Gdyby kózka nie skakała…
Co jesteśmy w stanie zrobić, żeby złagodzić ból czworonoga i zabezpieczyć uraz? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że mamy do czynienia… ze zwierzakiem. Tym samym nie możemy działać w ten sam sposób i stosować tych samych preparatów, które mamy w naszej apteczce. Przygotujmy nie tylko bandaże i wodę utlenioną, ale też różnego rodzaju opaski i proszek hemostatyczny ClotIt, który służy szybkiemu i bezpiecznemu zatamowaniu krwawienia w domowych warunkach. W ten sposób łatwo i sprawnie zaradzimy największemu niebezpieczeństwu, jakim jest utrata krwi i możliwe zanieczyszczenie rany. Nauczmy się też udzielać pierwszej pomocy – nie bójmy się poprosić weterynarza o wskazówki, jak zachować się w przypadku urazów i nagłych sytuacji. Na pewno chętnie udzieli informacji o dostępnych źródłach rzetelnej wiedzy, a nawet możliwościach odbycia szkolenia. Nawet, jeżeli nasz czworonóg nie jest przewlekle chory i nie wymaga stałej opieki medycznej, znajomość zasad pierwszej pomocy pomoże nam zadbać o bezpieczeństwo nie tylko zwierzaka, ale przede wszystkim opiekuna.
Gdy przejażdżka konno nie pójdzie po naszej myśli
Nieco inne przykre niespodzianki czekają miłośników jazdy konnej. Szczególnie, jeśli lubimy wycieczki w nieznane i mamy możliwość opuścić teren stadniny na dłuższe wyprawy. W takim przypadku warto pamiętać o zabraniu ze sobą małej i wygodnej apteczki, w której znajdziemy najważniejsze akcesoria, które pomogą w nagłych przypadkach. Mimo, że lista wymaganych preparatów może wydawać się przytłaczająca, poświęćmy wolny czas na skompletowanie niewielkiego zestawu z najpotrzebniejszymi akcesoriami, lub skorzystajmy z gotowych apteczek dostępnych na rynku, na przykład w formie popularnych torebek-nerek. Spłoszone zwierzę, znajdujące się daleko od bezpiecznego i spokojnego miejsca, potrzebuje szczególnej troski przed dotarciem weterynarza na miejsce.
Niezależnie od swoich rozmiarów i siły, zwierzę wymagające opieki jest całkowicie zależne od swojego opiekuna. Dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat pierwszej pomocy, zanim udzielenie jej stanie się koniecznością.
ClotIt to innowacyjny preparat hemostatyczny – w pełni naturalny środek hamujący krwawienie, przeznaczony w szczególności dla zwierząt domowych, wygodny w stosowaniu i przechowywaniu. Dystrybucją ClotIt w Europie zajmuje się Bridge Medical, polski dystrybutor sprzętu medycznego.
Więcej informacji: https://clotit.pl/
Nadesłał:
thaumiel
|