Miód i jego gatunki: jak leczyć miodem?


Miód i jego gatunki: jak leczyć miodem?
2016-03-21
Smaczny i zdrowy miód cieszy się w Polsce, a szczególnie na Podkarpaciu wielką popularnością. Chętnie sięgamy po ten produkt, czyniąc z niego ważny składnik zdrowej diety. Jakie gatunki miodu cieszą się w naszym kraju największym uznaniem?

Jest ich wiele, a każdy z nich ma swój niepowtarzalny charakter i w specyficzny sposób wpływa na nasze zdrowie. Co zatem warto wiedzieć na temat właściwości poszczególnych miodów? Czym kierować się przy ich wyborze?

Miody jasne są szczególnie popularne, po nie też sięgamy najchętniej. Do gwiazd w tej grupie zalicza się miód akacjowy, który przyciąga swym zapachem oraz słodkim smakiem. Ten gatunek miodu jest zalecany tym, którzy mają problemy związane z trawieniem. Inne właściwości posiada miód rzepakowy, zalecany przy chorobach serca. Popularny miód lipowy jest z kolei cennym sojusznikiem w walce z przeziębieniem. To naturalny antybiotyk, który ułatwia odksztuszanie oraz pozwala na walkę z gorączką. Problemy związane z nerwami oraz anemią pomaga natomiast ograniczyć miód z koniczyny białej. Mniej znanym miodem jest ten, który powstaje z dodatkiem malin. Miód malinowy, dzięki wysokiej zawartości pektyn oraz kwasów organicznych, jest cennym sojusznikiem dla zdrowia. Pomaga przy przeziębieniach, jednak można go z powodzeniem stosować również w przypadku problemów związanych z miażdżycą oraz niedokrwistością.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Dużym zainteresowaniem wśród polskich smakoszy cieszą się również miody ciemne. Tu liderem jest miód wielokwiatowy, zalecany głównie w przypadku alergii oraz anemii. Ostrym smakiem, a jednocześnie wysoką zawartością witamin i magnezu przyciąga miód gryczany. Jako naturalny lek jest on cennym składnikiem w diecie tych osób, które borykają się z chorobami układu krążenia. Ten gatunek jest jednocześnie ceniony jako skuteczny sposób na poprawienie pamięci. Stany zapalne jelit oraz problemy związane z drogami moczowymi można z kolei zminimalizować dzięki włączeniu do diety miodu wrzosowego.

Cennymi składnikami zdrowej diety są również miody spadziowe. Miody ze spadzi drzew iglastych są cenione jako sojusznik dzieci oraz tych, którym często dokucza przeziębienie. Chronią one jednocześnie przed stanami zapalnymi i skutecznie wspierają naturalną odporność organizmu. Są też pomocne w przypadku problemów ze stawami oraz przy zaburzeniach nerwowych. Miody powstające ze spadzi drzew liściastych również mogą stać się cennymi składnikami diety. Ich właściwości moczopędne i przeciwzapalne już dawno zostały docenione, podobnie zresztą jak właściwości dezynfekujące.

Chcesz wiedzieć więcej o produkcji miodu zobacz Pszczelarstwo w Dolinie Strugu.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dolina Strugu - Portal.Strug.net
http://www.portal.strug.net

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl