Miłorząb japoński – co warto o nim wiedzieć?


Miłorząb japoński – co warto o nim wiedzieć?
2018-10-26
Miłorząb japoński to niezwykłe właściwości, które od dawna wykorzystywane są w lecznictwie i kosmetyce. Roślina pochodząca z Chin korzystnie wpływa na stan skóry, poprawia pamięć, jest w stanie zapobiec udarom, ale i sprawdza się lepiej niż viagra.

Poznajemy miłorząb japoński

Drzewo o liściach zawierających około 60 składników bioaktywnych, czyli miłorząb japoński. Inaczej ginkgo biloba, spotykany także pod nazwami miłorzębu dwuklapowego, dwudzielnego lub chińskiego. Pochodzi z południowo-wschodniej części Chin i stanowi jedną z najstarszych roślin na Ziemi, bo trwa po dziś dzień aż od ponad 150 milionów lat.

Drzewo to było w stanie przetrwać aż tak długi czas, ponieważ wytworzyło doskonałe mechanizmy obronne. Miłorząb japoński radzi sobie z promieniowaniem, także jonizującym. Jest odporny na działanie wielu drobnoustrojów, w tym przenoszonych przez ptaki i owady. Nie poddaje się działaniu zanieczyszczeń przemysłowych. Najstarsze spośród rosnących miłorzębów, mają dziś ponad 3000 lat.Właściwości miłorzębu

Lecznictwo i kosmetyka korzystają przede wszystkim z liści miłorzębu japońskiego. To w nich znajdują się substancje, takie jak ginkgolidy, bilobalidy, glikozydy flawonowe, laktony terpenowe, kwerycytna, glukoza czy proantocyjanidyny. Dzięki tym substancjom wytwarza się produkty, które mogą być stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Miłorząb japoński wykazuje szerokie spektrum działania, pośród którego można wyróżnić chociażby regulację pracy naczyń krwionośnych. Właściwości miłorzębu, w tym przeciwutleniające, wpływają na łagodzenie objawów demencji i opóźnianie procesów starzenia. Można liczyć na niwelowanie przykrych objawów Alzheimera. Dochodzi do obniżenia ciśnienia we krwi i zmniejszenia się poziomu „złego” cholesterolu – LDL.

Z wyciągów z miłorzębu, z powodzeniem mogą korzystać mężczyźni zmagający się z zaburzeniami wzwodu. Poprawia się bowiem dopływ krwi do tkanki erekcyjnej. Kobiety z kolei lepiej znoszą zespół napięcia przedmiesiączkowego, ponieważ odczuwają mniejsze dolegliwości bólowe i poprawia się ich samopoczucie.

Miłorząb japoński to mnóstwo cennych właściwości, z których warto skorzystać, nie tylko chcąc poprawić stan swojej skóry czy usprawnić funkcjonowanie mózgu.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl