Laserowe zamykanie naczynek - świetne efekty bez obaw


Laserowe zamykanie naczynek - świetne efekty bez obaw
2018-11-19
Rozszerzone naczynka to problem, który skutecznie może obniżyć nasz nastrój. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, na czym polega laserowe zamykanie naczyń krwionośnych.

Skóra z rozszerzonymi naczynkami

Rozszerzone naczynka potocznie bywają zwane również pajączkami. Osoby, które borykają się z tym schorzeniem skarżą się na rumień oraz na pieczenie. Dolegliwości te, nie dość, że są nie przyjemne, to jeszcze odbijają się na estetyce wyglądu twarzy. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na rozprawienie się z tym problemem metodą laserową.

Czym są rozszerzone naczynka?

O rozszerzonych naczynkach możemy mówić wtedy, gdy do czynienia mamy z procesem rozszerzenia naczyń włosowatych, który przejawia się w pojawieniu się charakterystycznych nitek widzialnych ludzkim okiem. Jeśli nie zadziałamy wystarczająco wcześnie, takich popękanych naczynek może być coraz więcej. W efekcie całe ich skupisko może powodować wyraźne zaczerwienienie obszaru twarzy; w takiej sytuacji mamy do czynienia z rumieniem.

Warto wspomnieć, że z rozszerzonymi naczynkami może borykać się właścicielka i właściciel każdego rodzaju cery. Najbardziej naważona na tę dolegliwość jest jednak cera wrażliwa.

Kiedy naczynka są widocznie rozszerzone?

Rumień może pojawić się samoistnie lub pod wpływem konkretnego czynnika. Zaliczyć można do nich:

  1. gwałtowną zmianę temperatur (mróz lub wysoka temperatura ale również wypicie gorącego napoju);
  2. stres;
  3. wypicie alkoholu lub zjedzenie pikantnego dania.

Zamykanie naczyń czyli łatwy sposób na niepokorne naczynka

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Specjalne urządzenie, wyposażone w ruchomą głowicę generuje energię świetlną o określonej częstotliwości. Ów światło przenika wgłąb naczynia, a następnie pochłonięte zostaje przez hemoglobinę. W kolejnym etapie wiązka lasera ulega transformacji w energię cieplną, która sprawia, że naczynka ulegają wysuszeniu. Po zabiegu polegającym na zamykaniu naczyń metodą laserową skóra może być zaczerwieniona; po krótkim czasie odzyska jednak naturalny koloryt.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Najprostszym sposobem jest sprawdzenie ofert w internecie. Wystarczy określić rodzaj usługi i dopisać do niego miejsce zamieszkania. Wpisując w okno wyszukiwarki np. "laserowe zamykanie naczynek kraków" naszym oczom ukaże się wiele różnorodnych gabinetów, które wykonują tego typu zabiegi. Warto zapoznać się z opiniami internautów oraz z doświadczeniem specjalistów i na tej podstawie wybrać odpowiednie miejsce.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl