Jak zadbać o olśniewający uśmiech w dniu ślubu?


Jak zadbać o olśniewający uśmiech w dniu ślubu?
2019-04-16
Ślub to wyjątkowa chwila w życiu każdej kobiety, w tym szczególnym dniu chcemy wyglądać zjawiskowo.

Czeka na nas nie tylko ten jedyny, ale także zaproszeni goście: rodzina i przyjaciele. Wyobraźmy to sobie: biała suknia, welon, wianek i… zaciśnięte usta. Bynajmniej nie dlatego, że wybranek nie ten, lecz z powodu nieestetycznie wyglądających zębów. Coraz więcej kobiet chcąc pięknie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach – na liście ważnych spraw do załatwienia przed ślubem wpisuje „uśmiech”.

Dbanie o zdrowe zęby to podstawowa forma troski o siebie. Walory estetyczne są oczywiście ważne, jednak powinny być na drugim miejscu. Oczywiście są specjalne wydarzenia w życiu, na których chcemy wyglądać wyjątkowo i ładny uśmiech ma dla nas duże znaczenie. Jedną z takich specjalnych okazji jest ślub, do którego przygotowania potrafią trwać … latami. Niektóre pary – zamiast czekać, wolą szybką i kameralną ceremonię zaślubin. W zależności od tego, ile nam zostało czasu do ślubu, możemy wybrać odpowiednią metodę na „piękny uśmiech”.

Dwa lata przed

Terminy ślubów rezerwuje się często z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem – podobnie powinno być z zaplanowaniem wizyty u stomatologa.

– Dla kobiet, które mają wadę zgryzu, ślub jest główną motywacją, by zająć się tematem na poważnie. W tym przypadku trzeba planować leczenie z półtorarocznym, a najlepiej dwuletnim wyprzedzeniem – tyle przeważnie trwa pełnowymiarowe leczenie ortodontyczne. Cieszę się, że mamy coraz więcej pacjentek, które podchodzą do swojego zdrowia w sposób świadomy. –  mówi dr n.med. Barbara Obłoj, lekarz stomatolog, właściciel i dyrektor medyczny Centrum Ortodoncji i Implantologii ODENT w Warszawie. Dodaje: Stan zębów dużo nam mówi o kondycji naszego organizmu, dlatego zawsze powtarzam, że walory estetyczne są ważne i warto dla nich podjąć się kompleksowego leczenia, jednak najważniejsze jest zdrowie. Często dolegliwości, które mamy, źródło mają właśnie w niewyleczonych zębach. Piękny uśmiech jest tylko konsekwencją dbania o siebie.

Po zdjęciu aparatów stałych można przejść do kolejnego etapu – wybielania. Jak więc widać, przed stanięciem na ślubnym kobiercu może nas czekać sporo wyrzeczeń, ale pamiętajmy, że zwrócą się one z nawiązką – nie tylko na fotografiach czy filmach z tego wyjątkowego dnia.

Pół roku przed

W tej opcji pierwszym etapem jest higienizacja, czyli zabieg czyszczenia zębów z osadów i piaskowanie. To pomaga usunąć przebarwienia i kamień nazębny, ale również nieco rozjaśnia odcień. Następnie stosujemy wybielanie metodą nakładkową lub lampą – decyzja lekarza jest w tym wypadku uzależniona od stanu zębów oraz dziąseł oraz od stopnia ich mineralizacji i koloru.

W kolejnym etapie nakłada się na przednie zęby licówki poprawiające niewielkie wady zgryzu. W szczególnie trudnych przypadkach zamiast licówek możemy zastosować porcelanową koronę pełnoceramiczną, która obejmie cały ząb.

Gdy zęby są całkiem proste, a mają jedynie lekkie ukruszenia czy starcia, po wybieleniu można odbudować te braki specjalnym materiałem kompozytowym w kolorze idealnie dobranym do odcienia zębów osiągniętego podczas wybielania. Nadaje to zębom nową świeżość, a poza tym wygląda naprawdę fantastycznie. – kontynuuje dr n.med. Barbara Obłoj.

W przypadku zębów krótkich oraz nierównej linii dziąseł – nazywanej też niekiedy linią uśmiechu – przed zabiegiem można zastosować tzw. gingiwoplastykę, czyli chirurgiczną korekcję dziąseł. Powoduje to optyczny efekt wydłużenia zębów. W takim przypadku wybielanie może nastąpić dopiero po 3-4 tygodniach.

Miesiąc przed

Istnieją szybkie metody wybielania zębów, które dają natychmiastowe efekty. Takim zabiegiem jest na przykład wybielanie metodą BEYOND: sam zabieg trwa około 90 minut, a efektem białych zębów możemy cieszyć się od razu po wizycie. Należy jednak nie zapominać o wspomnianej już higienizacji zębów, którą trzeba wykonać przed zabiegiem. Jest to jednak najszybsza metoda, kiedy potrzebujemy szybkich rozwiązań.

Niezależnie od tego, który z wariantów wybierzemy, warto pamiętać o jednym – zęby tuż po zabiegu wybielania są wyjątkowo wrażliwe. Może to stanowić trudność przy wznoszeniu toastu schłodzonym szampanem, dlatego wszelkie zabiegi warto planować rozsądnie i z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu na ślubie będziemy mogły cieszyć się olśniewającym uśmiechem!

 

Więcej informacji:

http://odent.pl

Nadesłał:

Aleksandra Matuła

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl