Jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłych?


Jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłych?
2020-06-21
Nietrzymanie moczu nie oznacza konieczności noszenia pieluch dla dorosłych. Te są raczej zarezerwowane dla osób, które doświadczają ciężkiego natężenia problemu i które są niesamodzielne lub leżące. W innych przypadkach lepiej sprawdzą się pieluchomajtki.
Dowiedz się, czym się charakteryzują i jak dobrać odpowiednie dla siebie.

Pieluchomajtki dla dorosłych – co to jest?

To jeden z produktów chłonnych, które zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony. Idealnie sprawdzają się w przypadku pacjentów, którzy doświadczają nietrzymania moczu w stopniu ciężkim i średnim. Ich podwyższony poziom chłonności zapewnia większą ochronę przed przeciekaniem i zmniejsza ryzyko nieprzyjemnych, krępujących sytuacji.

Ze względu na swoją konstrukcję pieluchomajtki dla dorosłych nadają się zarówno w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, jak i tych młodszych. Jednakże warto stosować je zwłaszcza w przypadku ograniczonej aktywności fizycznej. Są tak skonstruowane, by łatwo było je wymienić, zdjąć i włożyć u pacjentów leżących lub stojących. Są bardzo wygodne i mogą zwiększyć komfort na co dzień. To naprawdę dobre rozwiązanie, często wygodniejsze niż pieluchy anatomiczne dla dorosłych. Jak jednak je wybrać, by naprawdę dobrze się sprawdziły?Pieluchomajtki dla dorosłych – chłonność

Wybierając produkty chłonne dla dorosłych, należy zwrócić uwagę na ich poziom chłonności. Stosuje się tutaj najczęściej skalę od 1 do 8, włącznie z połówkami punktów. Oznacza to, że najniższy poziom chłonności 1–2 sprawdza się przy kropelkowym nietrzymaniu moczu, najwyższe poziomy 7–8 są zarezerwowane dla produktów chroniących przed przeciekaniem przy nietrzymaniu moczu w stopniu ciężkim.

Chłonność należy dobrać do natężenia problemu pacjenta. W przypadku pieluchomajtek dla dorosłych jest to najczęściej dość wysoki poziom. Ten produkt jest przeznaczony do noszenia przez osoby o ciężkim i średnim nietrzymaniu moczu. Dlatego też charakterystyczna dla nich jest wysoka chłonność. Jeśli poziom natężenia schorzenia jest niewielki, lepiej sprawdzą się inne produkty tego typu, np. majtki chłonne, wkładki czy specjalistyczne podpaski. Ich chłonność jest wystarczająco duża, by poradzić sobie ze średnim i niskim stopniem nietrzymania moczu.Rozmiar pieluchomajtek dla dorosłych

Kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę to rozmiar. Tak jak ubrania czy standardowa bielizna pieluchomajtki mają swoje rozmiary. Najczęściej są one wyrażone symbolami od S do XL. Można je mniej więcej przypasować do rozmiaru ubrań, jednak warto sprawdzić specyfikację producenta – powinien określić, jaki rozmiar odpowiada jakiemu obwodowi bioder lub talii.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest kluczowe. Za duże pieluchomajtki mogą być powodem przeciekania po bokach. Zbyt małe to zwiększone ryzyko możliwych obtarć, odciśnięć i zaczerwienień na skórze pacjenta. Warto skorzystać z możliwości pobrania darmowych próbek, by idealnie wybrać rozmiar i poziom chłonności wybranego produktu chłonnego. To w końcu w dużej mierze decyduje o komforcie.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl