Jak odstawienie cukru wpływa na nasz organizm?


Jak odstawienie cukru wpływa na nasz organizm?
2018-03-29
Cukier uzależnia i wiedzą o tym chyba wszyscy. Spożywamy go bardzo często i w dużych ilościach. Niestety znajduje się on w wielu produktach, które kupujemy na co dzień, dlatego ograniczenie cukru wydaje się tak trudne.

Nadmiar cukru

Kiedy nasza dieta dostarcza organizmowi zbyt dużo cukru, wzrasta w nim poziom glukozy. Trzustka stara się uporać z tym problemem, produkując insulinę, która ma zmniejszyć stężenie wcześniej wspomnianej glukozy. W tym momencie spada także nasz poziom energii, zaś zwiększa się uczucie łaknienia. Niestety w takich sytuacjach najczęściej po raz kolejny sięgamy po słodkości. Wpadając w błędne koło, doprowadzamy się do swego rodzaju uzależnienia od cukru.

Jedz z głową

Oczywiście, dieta bez cukrowa wiąże się bezpośrednio z samodzielnym przygotowywaniem niemal wszystkich posiłków. Jedzenie gotowych dań, tak zwanych fast foodów lub ciasteczek ze sklepów jest całkowicie wykluczone. Do tego typu detoksu, należy się odpowiednio przygotować. Warto przeszukać Sieć w poszukiwaniu ciekawych i smacznych przepisów na codzienne dania i desery, które będziemy mogli serwować sobie i całej rodzinie.

Małymi kroczkami

Osoba, która do tej pory spożywała bardzo dużo cukru, nie może odstawić go z dnia na dzień. Bardzo ważne jest, by usuwać cukier z diety stopniowo. Na początku zrezygnujmy z częstych wypadów do fast foodów, później ograniczmy jedzenie sklepowych słodkości między posiłkami, a na końcu zacznijmy gotować samodzielnie ze świeżych i zdrowych produktów. Warto także stosować suplementy diety, które mogą nam pomóc w walce z „uzależnieniem”. Na stronie biowitalni.pl produkt, który pozwoli nam na szybsze uporanie się z problemem.

Cukier nie bez przyczyny jest nazywany „białą śmiercią”. Jego nadmierne spożywanie może odbić się na naszym zdrowiu i negatywnie wpłynąć na nasz wygląd. Jeśli nie chcemy całkowicie wyeliminować go z naszej diety, zastanówmy się, chociaż nad jego ograniczeniem. Bez wątpienia dość szybko zauważymy dobroczynny wpływ tego działania.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl