Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wypełniania ust?


Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wypełniania ust?
2021-08-05
Jędrne, wydatne usta to dla wielu kobiet nieodłączny element atrakcyjnego wyglądu. To właśnie dlatego zabiegi wypełniania warg cieszą się taką popularnością – pozwalają odświeżyć i wymodelować ich kształt oraz nadać objętości.

Profesjonalne zabiegi wypełniania ust nie dają jednak trwałych rezultatów, a te zanikają z czasem. Dlaczego tak jest oraz ile czasu może utrzymać się efekt wypełniania ust?Wypełniacze do ust – co wchodzi w skład tych preparatów?

To, jak długo w rezultat wypełniania ust się utrzyma, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest zastosowany w zabiegu wypełniacz. Najczęściej jest to preparat, w którego skład wchodzą różne substancje nadające wargom objętość oraz utrzymujące ich kształt. Do najpowszechniejszych związków chemicznych używanych w tym celu należy usieciowany kwas hialuronowy. Często spotyka się także preparaty z kolagenem lub substancjami syntetycznymi. Choć na rynku można znaleźć wypełniacze wytworzone z użyciem różnych substancji, to jednak te na bazie kwasu hialuronowego cieszą się największą popularnością. Zabieg wykonany z ich użyciem jest niemal bezbolesny oraz rzadko występują po nim efekty uboczne. Opuchlizna pojawiająca się po zastosowaniu wypełniacza z kwasem hialuronowym utrzymuje się dość krótko i nie wiąże się ze znaczącym dyskomfortem dla klienta.Od czego zależy trwałość rezultatów zabiegu wypełniania ust?

Osiągane z pomocą wypełniacza do ust efekty będą się różnić między innymi w zależności od substancji wchodzących w skład takiego preparatu oraz metody aplikacji. W przypadku usieciowanego kwasu hialuronowego możemy spodziewać się rezultatów utrzymujących się od 6 do 12 miesięcy – nieco mniej trwałych niż przy zastosowaniu produktów syntetycznych. Cecha ta ma jednak wiele zalet: efekty po zabiegu wyglądają znacznie bardziej naturalnie, a w przypadku rezultatów niespełniających oczekiwań klient może z łatwością przywrócić wyjściowy stan ust. To, jak szybko usieciowany kwas hialuronowy wstrzyknięty pod skórę ulegnie metabolizowaniu, zależy od właściwości organizmu danej osobyJak mieć pewność, że zabieg wypełniania ust da oczekiwane efekty?

Jak każdy zabieg, także i augmentacja ust wymaga odpowiednich warunków, by była stuprocentowo bezpieczna dla pacjenta. Należy zadbać o trening wykonywania zabiegu dla personelu salonu oraz czystą przestrzeń zabiegową. Podstawą udanego zabiegu jest zastosowanie wysokiej jakości preparatu wypełniającego. W jego skład powinny wchodzić sprawdzone substancje, a ich stężenie powinno być znane i odpowiednio opisane przez producenta. Produkt powinien być zapakowany w sterylny i trwały sposób. Dobrym wyborem są preparaty pochodzenia niezwierzęcego – rzadziej uczulają i obniżają ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów po zabiegu. Wysokiej jakości wypełniacze do ust muszą posiadać europejskie atesty i certyfikaty medyczne świadczące o zdatności do zastosowania w zabiegu. Takie właśnie produkty możemy znaleźć w asortymencie polskiej hurtowni Cosmed24, dostępnym na stronie https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl