Jak dbać o higienę jamy ustnej?


2019-12-17
Nieprawidłowa higiena jamy ustnej może prowadzić nie tylko do próchnicy oraz chorób zębów i dziąseł, ale także do rozwoju aft. Nieświeży oddech, kamień nazębny, nadżerki na języku lub na policzkach – można tego uniknąć dbając o czystość w jamie ustnej.

Sposób szczotkowania zębów podstawą prawidłowej higieny

Wiele osób nie jest świadomych, że mimo mycia zębów, higiena ust nie jest utrzymana na właściwym poziomie. Wynika to najczęściej albo z braku odpowiedniej wiedzy albo z niedokładnego mycia zębów i dbania o stan jamy ustnej. Znając podstawy higieny i zasady dotyczące szczotkowania zębów nie trzeba będzie zastanawiać się jak zlikwidować kamień nazębny czy co na afty kupić, żeby pozbyć się nieestetycznych i bolesnych zmian. Aby zapewnić czystość i ochronę zębów oraz dziąseł należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie. Minimalny czas mycia to dwie minuty. Trzeba dokładnie czyścić zarówno zęby, jak i dziąsła. Bardzo ważne jest też czyszczenie przestrzeni między zębami. Można to robić przy pomocy nici dentystycznej albo szczoteczek między zębowych. Prawidłowe szczotkowanie usuwa osad, który w ciągu dnia zbiera się na zębach. Osad prowadzi do powstawania kamienia nazębnego oraz przyczynia się do rozwoju próchnicy oraz chorób zębów i stanów zapalnych dziąseł. Afty także mogą pojawiać się częściej u osób, które nieprawidłowo dbają o higienę jamy ustnej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Co na afty, czyli jak pozbyć się nieestetycznych zmian w jamie ustnej

Afty to zmiany, które pojawiają się na języku, podniebieniu, dziąsłach, policzkach oraz na wargach. Afty to niewielkie owrzodzenia, które występują pojedynczo lub w grupach. Co na afty zastosować, by pozbyć się bolących zmian?

- specjalistyczne żele i pasty stomatologiczne, które nakłada się bezpośrednio na afty

- płyny do płukania jamy ustnej o działaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym i przeciwbólowym

 - wygodne w aplikacji spraye

Do najczęstszych przyczyn powstawania aft zalicza się nieprawidłową higienę jamy ustnej, choroby zębów, a także urazy mechaniczne błon jamy ustnej. Często też przy osłabieniu organizmu w ustach pojawiają się zmiany. Co na afty zastosować w takim przypadku? Oprócz doraźnych środków, takich jak żele na afty, warto też zadbać o wzmocnienie organizmu. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl