Góry, morze czy Mazury? Bez względu na to, jak spędzasz urlop, taką wodę musisz mieć pod ręką!
Wakacje – chwila relaksu na łonie natury i oddechu od pracy. Aby ten czas był okresem wypoczynku, nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Wraz ze wzrostem temperatury zwiększa się bowiem zapotrzebowanie organizmu na płyny.
Pragnienie najlepiej jest zaspokajać wodą alkaliczną, która cechuje się wysokim, zasadowym poziomem pH.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Dlaczego bilans wodny jest taki ważny?
Bilans wodny to właściwy poziom nawodnienia organizmu, który utrzymujemy dostarczając odpowiednią ilość płynów. Gdy odczuwamy pragnienie, to wyraźny znak, że organizm jest odwodniony. Ciało wysyła jednoznaczne sygnały świadczące o niedoborze wody, czyli ujemnym bilansie wodnym.
Co dzieje się wewnątrz organizmu, gdy ilość dostarczanych płynów jest niedostateczna i co to jest odwodnienie? - Odwodnienie zaburza prawidłowe funkcjonowanie organizmu i może prowadzić do poważnych powikłań. Organizm człowieka w ok. 70% składa się z wody, każda komórka więc potrzebuje jej stałej dostawy, bo inaczej umiera. Utrata wody powoduje zaburzenia gospodarki elektrolitowej, wpływa na przyspieszoną akcję serca, spadek ciśnienia krwi, a także problemy trawienne, przewlekłe zaparcia, bóle głowy. Niedobór płynów odbija się także negatywnie na wydolności, pracy mięśniowej oraz stawach. Nie należy dopuszczać do uczucia pragnienia, bo to już pierwszy objaw odwodnienia. Należy pić profilaktycznie, mniejsze ilości, a częściej, np. 8 szklanek wody dziennie - mówi dietetyk Justyna Mizera.
Odwodnienie to stan niebezpieczny dla naszego zdrowia. Nawet mały deficyt płynów może negatywnie wpływać na kondycję i sprawność naszego organizmu. Tym bardziej w porze letniej, gdy woda jest szybciej wydalana z organizmu w postaci potu, a najmniejszy wysiłek potęguje odczucie pragnienia. By tego uniknąć i cieszyć się letnim wypoczynkiem zwłaszcza w plenerze, konieczne jest regularne uzupełnianie płynów.
Dobrze nawadnia i nie tylko. Jak działa woda alkaliczna?
Właściwy bilans wodny, czyli równowagę między przyjmowanymi a wydalanymi, np. wraz z potem płynami, możemy uzyskać pijąc wodę alkaliczną. Woda alkaliczna charakteryzuje się wyższym poziomem pH od zwykłej wody pitnej, której pH wynosi 7 i jest to odczyn obojętny. Niższe pH jest cechą roztworu kwaśnego, zaś wyższe - zasadowego, charakterystycznego dla wody alkalicznej.
Jedną z wód o takich właściwościach jest Alcalia, która charakteryzuje się unikalnie wysokim pH 9,36. Taka woda lepiej nawadnia, bo ma unikalną strukturę cząsteczkową, inną niż pozostałe wody mineralne. Komórki wody alkalicznej zlepiają się w mniejsze skupiska, tzw. klastry, przez co łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu. Tym samym skuteczniej go nawadniają i dotleniają. Znajduje to potwierdzenie w wynikach badań konsumentów wody Alcalia. W badaniach przeprowadzonych przez IRCenter.com większość osób testujących wodę Alcalia uznała, że woda alkaliczna zdecydowanie lepiej wpływa na nawodnienie organizmu.
Dieta zbalansowana, czyli jaka? Odkryj Alcalię o pH 9,36 i poznaj siłę SUPERWATER!
Alcalia to woda o charakterze zasadowym, dzięki wysokiemu współczynnikowi pH 9,36 pomaga balansować równowagę kwasowo-zasadową. Napoje takie jak kawa i alkohol, a także żywność jak np. mięso czy słodycze cechuje odczyn kwasowy, dlatego spożywanie ich w nadmiernych ilościach może prowadzić do różnych dolegliwości. Produkty te mają niskie pH, dlatego w codziennej diecie należy je łączyć z produktami o właściwościach alkalizujących, a więc tych z wyższym pH. Do takich należą niektóre warzywa, takie jak kapusta, buraki oraz owoce m.in. arbuz czy truskawki. Pomiędzy posiłkami warto sięgać po wodę alkaliczną np. Alcalię z wysokim pH, która pomaga przywrócić równowagę i wspomaga trawienie. Woda ta ma także szereg innych zalet. Działając zasadowo na soki żołądkowe, zmniejsza uczucie nadkwasoty i zgagi w przełyku, neutralizuje objawy refluksu, a także stymuluje perystaltykę przewodu pokarmowego i przyspiesza metabolizm. Potwierdzają to konsumenci testujący wodę Alcalia - wpływ wody alkalicznej na trawienie zauważyło 7 na 10 badanych, a znaczną poprawę odnotowała niemal ¼ respondentów. Co więcej, 30% osób biorących udział w tym samym badaniu, które deklarowały, że miewają zgagę, bardzo wysoko oceniło pozytywny wpływ wody alkalicznej na tę przypadłość (łącznie pozytywny wpływ dostrzegło niemal 9 na 10 z nich).
Dobre nawodnienie to także piękna skóra
Woda alkaliczna jest naturalnym antyoksydantem, który neutralizuje działanie wolnych rodników, spowalniając procesy starzenia. Wpływa także ogólnie na regenerację organizmu, poprawia krążenie, wzmacnia stawy i kości. Podczas testów konsumenckich prawie 8 na 10 respondentów zauważyło znaczny wpływ wody Alcalia na regenerację organizmu w stosunku do okresu sprzed testu związanego ze spożywaniem wody.
Szczególnie latem, gdy skóra jest narażona na silniejsze oddziaływanie promieni słonecznych, trzeba pamiętać o regularnym nawodnieniu organizmu. Woda alkaliczna pomaga zwalczać wolne rodniki, działając przeciwstarzeniowo, nawilżająco i oczyszczająco, z korzyścią dla cery i zdrowego wyglądu skóry. Odpowiednio nawilżone ciało jest wówczas przyjemne i gładkie w dotyku, a utrzymanie właściwego bilansu wodnego organizmu daje widoczne efekty na skórze - jest ona sprężysta, promienna, a oczyszczona z toksyn i dotleniona nabiera ładnego kolorytu. 2/3 respondentów z badania zrealizowanego przez IRCenter.com stwierdziło pozytywny wpływ wody alkalicznej na stan skóry (zarówno jej nawodnienie, jak i wygląd) oraz poprawę samopoczucia ogółem.
Siła tkwi w prostocie! Niezależnie od tego, czy regenerujemy siły na łonie natury czy aktywnie nadrabiamy czas izolacji pieszymi bądź rowerowymi wycieczkami - trzeba pamiętać o dobrym nawodnieniu. Regularne spożywanie wody alkalicznej najwyższej jakości to szereg korzyści, mających wpływ na dobry wygląd i samopoczucie, co jest podstawą każdego udanego urlopu.