Festiwal dyni – warsztaty i radosna zabawa dla całej rodziny


Festiwal dyni – warsztaty i radosna zabawa dla całej rodziny
2023-10-21
Intensywnie pomarańczowa dynia kojarzy się z polską złotą jesienią. To smakowite warzywo będzie bohaterem wydarzenia, które w sobotę 21 października odbędzie się w Centrum Handlowym Auchan Swadzim.

Na uczestników czekają wystawa, warsztaty kreatywne, naukowe eksperymenty i mnóstwo wesołej zabawy. Wstęp wolny. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Dynia jest jesiennym warzywem, które zachwyca swoimi pięknymi kolorami i różnorodnymi kształtami. Dlatego dobrze sprawdza się jako sezonowa dekoracja w naszych domach. 

Podczas Festiwalu dyni, który odbędzie się w sobotę 21 października w Centrum Handlowym Auchan Swadzim będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach kreatywnych i wykonać jesienne dekoracje, a także dowiedzieć się, jak prawa fizyki i chemii wpływają na świat roślin. W zajęciach będzie można wziąć udział od godziny 10.00 do godziny 17.00. Na uczestników czeka również wystawa, podczas której będzie można obejrzeć ponad 30 gatunków dyń. 

Jesienne wianki i dyniowe dekoracje

Łącząc ozdobne odmiany dyń z kwiatami, gałązkami krzewów, liśćmi i pędami roślinnymi, można stworzyć kolorowe jesienne wieńce. Taka samodzielnie wykonana dekoracja może potem zawisnąć na drzwiach domu czy pięknie ozdobić stół.

W programie sobotniego festiwalu znajdą się również rodzinne warsztaty kreatywne, podczas których będzie można wykonać poduszkę w kształcie dyni. Z tym zadaniem poradzą sobie dobrze nawet kilkuletnie dzieci, ponieważ do łączenia materiału nie będą wykorzystywane igły. Do dyspozycji małych twórców będą kolorowe tkaniny, wstążki i mnóstwo ozdób, które pozwolą wykonać niepowtarzalną dekorację. Fantazyjne poduchy będzie można zabrać do domu. Najmłodsze dzieci z papieru i styropianu stworzą dyniowe, jesienne dekoracje. Czeka na nie również tematyczny upominek – kolorowy balon w kształcie dyni. 

Poznajemy prawa fizyki i chemii

Naukowe eksperymenty, podczas których można obserwować łączenie się różnych substancji czy zmianę w ich wyglądzie pozwalają zapoznać się z prawami fizyki i chemii. Uczestnicy sobotniego spotkania przekonają się, że nauka może być fascynująca i wykonają doświadczenia z wykorzystaniem dyni. 

Różne oblicza dyń

Nie lada atrakcją sobotniego festiwalu będzie wystawa, podczas której będzie można przyjrzeć się z bliska kilkudziesięciu różnym odmianom dyń. Będą wśród nich zarówno dobrze znane w naszej kuchni warzywa jadalne, jak i odmiany dekoracyjne. Wystawa zachwyci bogactwem kolorów i kształtów. Natomiast goście, którzy lubią rozwiązywać łamigłówki, będą mogli spróbować sił podczas gry terenowej na terenie pasażu centrum handlowego. 

 

Jesienny festiwal dyni odbędzie się 21 października Centrum Handlowym Auchan Swadzim przy ulicy Św. Antoniego 2 w SwadzimiuZajęcia potrwają od godziny 10.00 do godziny 17.00. Wstęp wolny. 


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl