Dziecięce ubranka – jaką włóczkę wybrać?


Dziecięce ubranka – jaką włóczkę wybrać?
2020-11-11
Skóra dziecka jest bardzo delikatna i dlatego nie każda dzianina nadaje się dla maluszka. Jeśli chcesz zrobić szalik, czapkę lub sweterek i musisz bardzo uważać, aby nie spowodować podrażnień. Zobacz jakie włóczki najlepiej wybrać na ubranka dla malucha.


Włókna naturalne

Do tej grupy można zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju wełny oraz bawełnę. To właśnie te włókna są najchętniej kupowane. Jednak nie wszystkie nadają się na wyroby dla najmłodszych. Przede wszystkim należy unikać 100% wełny owczej. Jest ona doskonała na wyroby dla dorosłych ale może podrażniać delikatną skórę dziecka. Wyroby z niej wykonane są ciepłe, ale gryzące. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować zupełnie z naturalnej wełny, a wręcz przeciwnie. Na wyroby dziecięce doskonale nadaje się wełna z alpaki oraz merynosa. Oba te rodzaje włókien są miękkie, niegryzące a przy tym ciepłe. Nie można też zapomnieć o naturalnej bawełnie. Robi się z niej tkaniny, z których powstaje większość ubranek dla dzieci. Odzież bawełniana jest przewiewna i pozwala skórze oddychać. Jednak wykonane z niej ubrania nie są zbyt ciepłe, o czym należy pamiętać.Włókna sztuczne

Zaletą włókien sztucznych takich jak akryl, poliamid czy poliester jest ich hipoalergiczność. Sztuczne włókna nie uczulają, więc są bezpieczne także dla alergików. Niestety nie posiadają cech szczególnie cenionych we włóknach naturalnych. Przede wszystkim znacznie słabiej przepuszczają powietrze i słabiej odprowadzają wilgoć. Tym samym sprawiają, że malec bardziej się poci.Włóczki mieszane

Do włóczek mieszanych można zaliczyć te, które łączą w sobie włókna naturalne i sztuczne. Bardzo często włóczki takie łączą zalety wszystkich rodzajów włókien. Równocześnie niwelowane są ich wady. Doskonałym tego przykładem jest połączenie wełny z akrylem, które sprawia, że włóczka jest znacznie bardziej miękka i mniej gryząca niż wełna a jednocześnie staje się cieplejsza i bardziej przewiewna niż sam akryl.Na co jeszcze trzeba uważać wybierając włóczkę dla malucha?

O tym, czy włóczka nadaje się na wyroby dziecięce, poza jej składem, decyduje również wiele innych czynników. Na dziecięcą skórę mogą negatywnie wpływać także preparaty wykorzystywane do farbowania włóczek. Warto o tym pamiętać decydując się na zakup konkretnego motka.Jakie włóczki wybierać?

Jeśli nie masz sprawdzonych marek włóczek, podczas zakupów możesz kierować się nazewnictwem konkretnych motków. Coraz częściej można znaleźć włóczki mające w swojej nazwie słowo „baby”. Wybierając je masz pewność, że włóczki takie będą delikatne, miękkie i sprawdzą się do wyrobu odzieży i dodatków dla dzieci. Włóczki z dopiskiem Baby także swoją kolorystyką nawiązują do dziecięcych wyrobów. W swojej palecie barw mają zazwyczaj delikatne pastelowe odcienie kolorów.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl