Dzieci w Supersamie przygotują drugie śniadanie


Dzieci w Supersamie przygotują drugie śniadanie
2018-04-22
Europejski Dzień Śniadania jest dobrą okazją, aby porozmawiać o tym, jak ważny dla zdrowia jest ten poranny posiłek. Solidną porcję argumentów przemawiających za śniadaniami zaserwuje 24 kwietnia (wtorek) katowicki Supersam.

Wraz z redakcją „Dziennika Zachodniego" zaprosił dzieci ze SP Nr 2 w Katowicach na..drugie  śniadanie.

Przeczytaj również:

Dzieci z katowickiej „dwójki" pojawią się w Supersamie około godziny 9:30. Nie tyko przygotują i zjedzą drugie śniadanie, lecz także - razem z dziennikarzami i dietetykiem - poprzez zabawę będą uczyć się, jak ważne jest jedzenie śniadań. W programie są m.in. quizy oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.

Zdaniem dietetyków, dawny kanon trzech posiłków w ciągu dnia już nie obowiązuje. Mamy jeść częściej, za to regularnie, zdrowo i nie podjadać między posiłkami. W tym wszystkim śniadanie nadal pełni bardzo istotną rolę. Zarówno pierwsze, jak i drugie.

Jak można dowiedzieć się z materiałów edukacyjno-promocyjnych w portalu Eurodesk.pl, śniadanie powinno dostarczyć od 20 do 25 proc. potrzebnej naszemu organizmowi całodobowej energii. Powinny być w nim takie produkty, jak zboża, owoce i warzywa, produkty mleczne, tłuszcze bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wapń w ilości 200-300 mg, czyli tyle, ile zawiera jedna szklanka mleka, jeden kubeczek jogurtu, 20 g sera lub 250 g twarogu. Aneta Jaworska-Rutkowska z programu „Partnerstwo dla Zdrowia" zwraca uwagę, że w 40 proc. klas są dzieci, które nie jedzą drugiego śniadania. Z badań Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że jest jeszcze gorzej: z drugiego śniadania rezygnuje od 24 do 50 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do 2020 r. we wszystkich krajach Unii Europejskiej ma być wprowadzona polityka promująca codzienne jedzenie śniadania.

Nadesłał:

bezstronny22

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~croix, 2018-04-22 22:06:30

    dla mnie kawka z maszyny i croissant :D
    http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy#


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl