Czy mężczyzna z cukrzycą może grać w piłkę nożną?


Czy mężczyzna z cukrzycą może grać w piłkę nożną?
2020-06-21
Piłka nożna to nieodłączny element życia niemalże każdego mężczyzny. Uwielbiamy nie tylko oglądać pełne wrażeń mecze w telewizji, ale również chętnie korzystamy z takiej aktywności w wolnym czasie. Niestety nie każdy może uprawiać tego typu sport, nawet jeśli robimy to wyłącznie hobbystycznie.

Sprawdźmy, czy mężczyzna z cukrzycą może grać w piłkę nożną bez żadnych konsekwencji.Cukrzyca a ruch 

Zanim przejdziemy do kwestii, jaką jest piłka nożna a cukrzyca, warto wyjaśnić zależność pomiędzy aktywnością fizyczną a diabetykami. Jak wykazują wyniki licznych badań, osoby, które regularnie uprawiają sport, są mniej narażone na zachorowanie na cukrzycę. Jak mówią lekarze, ruch pomaga nam kontrolować poziom glikemii oraz redukuje nadmierny apetyt. Dzięki aktywności jesteśmy w stanie łatwiej opanować się przed ochotą na niezdrowe przekąski, a także chętniej jadamy zdrowo. Współzależność pomiędzy cukrzycą a sportem dotyczy przede wszystkim cukrzycy typu 2, która jest najczęstszą, na którą chorują Polacy. U diabetyków regularne uprawianie sportu jest kluczowa w procesie leczenia. Cukrzyca a piłka nożna

Czy cukrzyk może grać w piłkę nożną? Diabetykom szczególnie zaleca się wprowadzenie do życia codziennego ruchu, jednak jest to możliwe wyłącznie, gdy choroba jest stabilna, a u pacjenta nie powstają żadne powikłania. Wielu mężczyzn rezygnuje z takiej aktywności z powodu obawy, że piłka nożna może zaszkodzić uch zdrowiu. Nic bardziej mylnego. Trening w formie gry w piłkę nożną może znacznie pomóc nam w leczeniu cukrzycy, w odzyskaniu dobrego samopoczucia oraz poprawie kondycji. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż rozgrywki w piłkę mogą odmłodzić nasze serce nawet o 10 lat. Dodatkowo taki rezultat może pojawić się już po 3 miesiącach od rozpoczęcia aktywności. Ważną kwestią jest także pojemność serca, która w wyniku gry w piłkę poprawia się o ponad 20%. Cukrzycy korzystający z takiej formy ruchu mogą zwiększyć swoją wydolność wysiłkową, a także wpłynąć na obniżenie ciśnienia krwi.Jak cukrzyk powinien grać w piłkę nożną?

Wiemy już, że cukrzycy mogą bez przeszkód korzystać z aktywności, jaką jest piłka nożna. Musimy jednak wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad, które są konieczne do spełnienia, jeśli chcemy aby trening był zdrowy i efektywny. W pierwszej kolejności zadbajmy o odpowiednią odzież, która zapewni nam optymalną wygodę i komfort. Szczególnie istotne są buty piłkarskie, które powinniśmy posiadać niezależnie od tego, czy gramy w piłkę zawodowo, czy też hobbystycznie. Regularna aktywność musi przebiegać w pełnym bezpieczeństwem, co zapewni nam odzież oferowana przez sklep piłkarski. Ubrania dla piłkarzy nie wiąże się z dużymi wydatkami. Jeśli wybierzemy odzież wysokiej jakości, będziemy mogli korzystać z niej przez wiele długich lat. Buty piłkarskie to jednak nie wszystko, w co powinniśmy się wyposażyć. Warto wybrać również spodnie piłkarskie wykonane z poliestru i elastonu, które zapewnią nam zarówno odpowiedni komfort cieplny, jak i dużą oddychalność.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl