Co warto wiedzieć o implantach zębów?


Co warto wiedzieć o implantach zębów?
2020-09-20
Wspaniale byłoby mieć swoje własne zęby do późnych lat starości, co jednak w dzisiejszych czasach jest mało prawdopodobne. Oczywiście jeśli będziemy odpowiednio dbać o swoje uzębienie już od wczesnych lat życia, rzeczywiście możemy liczyć na to, że nie wypadną nam w aż tak dużej ilości.

Ważne będzie również to, aby były zdrowe, mocne, pełniły należycie swoje funkcje. Co jednak, gdy dojdzie do ekstrakcji zęba i powstanie luka w uzębieniu? Obecnie nie jesteśmy skazani na życie z ubytkiem, gdyż do dyspozycji mamy szereg wypełnień protetycznych. Z pomocą przychodzą implanty zębów, które do złudzenia przypominają te prawdziwe i nawet zachowują się niemalże identycznie. Czas poznać ich budowę i zalety.Budowa implantu zęba – z czego się składa sztuczny zamiennik?

Dawniej sztuczne zęby mocno odbiegały wyglądem i wytrzymałością od tego, co ma obecnie do zaoferowania stomatologia. Łatwo można było je odróżnić od tych prawdziwych, a ich użytkowanie niekoniecznie zapewniało należyty komfort. Rozwiązaniem tych problemów są nowoczesne implanty, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale przede wszystkim pełnią fizjologiczne funkcje utraconego zęba. Za ich pomocą można skutecznie uzupełnić braki w uzębieniu, zamaskować je. Na implanty składa się kilka elementów takich jak wszczep, łącznik i korona. Sztuczny korzeń w postaci tytanowej śruby jest wkręcany w kość szczęki. Do tego potrzebna jest jeszcze sztuczna korona protetyczna, czyli jedyna widoczna część implantu, który imituje naturalny ząb. Każdy implant dopasowywany jest indywidualnie pod kątem kształtu i koloru szkliwa. Jak wiadomo, kolor naturalnych zębów może być różny, dlatego trzeba dobrać barwę tego sztucznego w taki sposób, aby nie odróżniał się od pozostałego uzębienia, co nie wyglądałoby zbyt estetycznie. Do połączenia wszczepu z koroną protetyczną używa się łącznika, czyli niewielkiego elementu tytanowego lub cyrkonowego. To właśnie ten komponent decyduje o stabilności i wytrzymałości całego implantu.Jakie są zalety implantów zębów?

O zaletach implantów zębowych można pisać bardzo długo, co mogą potwierdzić ich użytkownicy. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla każdego, niezależnie czy utracił tylko jeden ząb, kilka czy nawet wszystkie zęby. Co więcej, implanty mogą zostać wszczepione nawet w przypadku osób, które mają już długotrwałe luki w uzębieniu. Jeśli do ekstrakcji zębów doszło kilka lat temu, nadal można liczyć na odzyskanie pięknego uśmiechu. Problem nie stanowi nawet zanik tkanki kostnej, gdyż innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają na zrekonstruowanie niemalże wszystkiego. Implant może zostać wszczepiony bez konieczności zlitowania pozostałych zębów, ingerowania w ich naturalną strukturę. Dodatkową korzyścią będzie wzmocnienie całego uzębienia, przedłużenie jego trwałości. Do zalet implantów zaliczyć można zapobieganie zanikowi tkanki kostnej. Bardzo ważne jest to, żeby jak najszybciej po ekstrakcji zęba wszczepić implant, aby nie doszło do takiej sytuacji.


Bolączką wielu osób jest rozwój próchnicy, na co wpływa wiele czynników, ale głównie wynika to po prostu z naszego zaniedbania. Nieprzyjemny zapach z ust, choroby przyzębia, przenikanie bakterii w głąb organizmu i w końcu całkowite zepsucie się zęba – tym grodzi lekceważenie próchnicy i jej nieleczenie. W przypadku implantów zębowych nie ma tego typu problemów. Co więcej, cechują się odpornością na działanie kwasów. Materiały, z których zostały wykonane sztuczne zęby, są w pełni bezpieczne, dobrze tolerowane przez organizm, neutralne. Pacjenci praktycznie nie czują różnicy między implantem a naturalnym zębem. Można liczyć na pełen komfort podczas jedzenia.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl