Co to jest psychoterapia


Co to jest psychoterapia
2011-07-06
Osoby przeżywające określone trudności z akceptacją samych siebie czy z odnalezieniem się w całkiem nowej, trudnej dla nich sytuacji często zgłaszają się po pomoc do specjalistów. Są to lekarze i terapeuci, czyli osoby wyspecjalizowane w pomaganiu osobom zaburzonym emocjonalnie czy nerwowo.

Jednym z częściej i chętniej odwiedzanych specjalistów w tej dziedzinie jest psycholog. Dostarcza on osobom chorym potrzebnej im wiedzy, dzięki której mogą poradzić sobie z własną chorobą lub pokonać określone bariery jakie dyskwalifikują je z życia i aktywności w środowisku do którego należą.

Psycholog do którego się zgłaszamy z konkretną trudnością czy problemem, może nam pomóc pod warunkiem, że będziemy chcieli z nim współpracować. Najczęściej stosowaną metodą leczenia przez psychologów jest tak zwana psychoterapia.

Polega ona najogólniej mówiąc, na regularnych spotkaniach z psychologiem w określonym miejscu i czasie.

Są to tak zwane sesje terapeutyczne.

Psychoterapia pomaga nam zrozumieć istotę choroby oraz znaleźć najbardziej odpowiedni sposób poradzenia sobie z nią. Dzięki wiedzy, jaką w czasie sesji przekazuje nam psycholog uczymy się oswajać z naszym problemem.

Poznajemy też lepiej samych siebie. Bogatsi w tak pomocną i skuteczną wiedzę, wracamy do domów czy obowiązków jakie na nas czekają, z większą wiarą we własne siły. Skuteczność psychoterapii w ogromnym stopniu, zależy od nas samych i tego, czy i na ile zaufamy lekarzowi który podejmie się pracy z nami i nad nami.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

36media

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    panroman , 2016-08-01 19:54:32

    Z pewnością wszelkie niejasne kwestie wytłumaczy sam psycholog. Jeśli ktoś z Rzeszowa potrzebuje pomocy, to mogę szczerze polecić psychoterapia-rzeszow.com.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl