Psychologia pomaga wygodniej żyć


Psychologia pomaga wygodniej żyć
2023-05-12
Nowoczesna nauka dąży jednoznacznie do poznania wszelkich tajemnic, jakie skrywa w sobie ludzkie ciało.

Jedną z najmniej zbadanych a zarazem najbardziej pociągających metod leczniczych są operacje na otwartym mózgu.  Operacje takie są niezwykle skomplikowane i ryzykowne. Jednak dla wąskiej grupy pacjentów, którym w żaden sposób nie pomaga tradycyjna psychoterapia ingerencje operacyjne stanowią ostatnie możliwe wyjście mogące przyczynić się do ich wyleczenia.

Rozwój nowoczesnych metod obrazowania umożliwia przeprowadzanie coraz bardziej skomplikowanych i dokładnych operacji.

Przykładem takiego postępu jest leczenie niektórych zespołów depresyjnych i autoagresji. Zespoły te spowodowane są uszkodzeniem pewnego obszaru w mózgu a konkretnie połączenia pomiędzy dwoma niewielkimi obszarami.Psycholog LublinPosiadając wyniki wszelkich badań psycholog może zakwalifikować pacjenta do przeprowadzenia takiej operacji.  Operacja jest wykonywana w szczególnych warunkach. Pacjent w czasie wykonywania zabiegu jest w stanie świadomości pozwalającym na odpowiadanie na pytania zadawane przez lekarza prowadzącego operacje.  Jest to konieczne gdyż u każdego pacjenta występują różnice w reakcji na prowadzone zabiegi.

Po przeprowadzonym zabiegu i odzyskaniu świadomości pacjent jest pod stałą opieką, którą prowadzi psychiatra. Obecnie w leczeniu tego typu operacjami istnieje spory postęp dający wielu osobą nadzieje na skuteczne leczenie. Dzięki zabiegom operacyjnym udaje się w znacznym stopniu wyeliminować zachowania autodestrukcyjne. W niektórych przypadkach następuje nawet całkowity powrót do zdrowia.

Niestety operacje te obarczone są silnym ryzykiem powikłań ze względu na delikatną i jeszcze nie do końca poznaną materię ludzkiego mózgu.  


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

36media

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    panroman , 2017-01-05 14:51:37

    Czystość psychiczna to podstawa, dzieki temu możemy być szczęśliwi... bez zbędnych problemów, które często zresztą sami sobie tworzymy. Ja chodziłem do psychologa w Gliwicach - www.psycholog.slask.pl i mogę z czystym sumieniem polecić.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl