Algi na skórę – jak działają i skąd je brać (wyciąg, krem, maska?)


Algi na skórę – jak działają i skąd je brać (wyciąg, krem, maska?)
2017-10-03
Chlorella czy spirulina są ostatnio niezwykle popularne w formie suplementów, napojów a nawet ciastek. Algi działają jednak korzystnie nie tylko od wewnątrz, ale też na skórę. Kiedy je stosować, który rodzaj wybrać i w jakiej formie?




Które algi są dla Ciebie

Glony mogą być ledwo widoczne gołym okiem lub mieć formę falujących wodorostów długości kilku metrów. Rosną w ekstremalnych warunkach – pod wodą, często bez dostępu światła czy w niskich temperaturach. Takie otoczenie wymusza szczególne funkcje alg. Zawarty w nich kwas alginowy wyjątkowo skutecznie absorbuje wodę. Zawierają też kwas hialuronowy, niemal pełną paletę witamin i minerałów, tłuszcze, białka i węglowodany. Ponieważ mogą rosnąć na znacznych głębokościach, uważa się je za składniki „czystsze” od roślin lądowych, bo nie podatne na działanie pestycydów czy spalin. Niektóre gatunki pozyskuje się z jezior, inne prosto z oceanu.

Algi zielone dodatkowo zawierają chlorofil, który może pomóc w detoksykacji organizmu. Z kolei algi brunatne silnie odżywiają skórę. To tylko kilka rodzajów z nich, bo świat podwodny mieni się wieloma kolorami. Stąd w drogerii można spotkać też algi białe, różowe czy błękitne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Kiedy stosować?

Pierwsze na naszym rynku były algi brunatne jak morszczyn, które poznałyśmy dzięki kremom na cellulit. Można je w nich spotkać do dziś, bo okazały się niezwykle skuteczne. Dzięki zawartości jodu morskiego poprawia się przemiana materii, a kwas alginowy usprawnia krążenie, wygładzając skórę. Działanie oczyszczające wykazują z kolei algi zielone, jak chlorella i spirulina. Stosuje się je jako silne maski przeciwtrądzikowe. Laminaria to porost morski stosowany w celu poprawy stanu naczynek, a miks wielu alg bogatych w kwas hialuronowy, minerały i kwas alginowy to część skutecznej kuracji nawilżającej.



Krem, maseczka, proszek – jaką formę wybrać?

W sieci można kupić sporo półproduktów do produkcji maseczek. Z takich sproszkowanych alg można szybko przygotować maskę. Jednak kupując z internetowego sklepu trudno o pewność co do jakości i pochodzenia składników. Algi w kremie znanego producenta to bezpieczniejsze rozwiązanie. Dodatkowo wiemy wtedy na pewno, że dobrano składniki tak, by odpowiadały na konkretny problem ze skórą. Serię nawilżającą z algami różowymi i niebieskimi wprowadził ostatnio AA. Recenzję i więcej na temat składu i właściwości tych kosmetyków znajdziesz tu:

Sierpniowe nowości kosmetyczne cz. II - kosmetyki AA do twarzy



Działanie antycellulitowe

W przypadku stosowania alg na skórę ud wszystko zależy od tego, czy chcesz zaaplikować je jednorazowo, czy codziennie. Sproszkowane algi nakładane na ciało skutecznie poprawiają wygląd ciała, szczególnie w połączeniu z masażem czy zawijaniem skóry w folię. Rozrabianie i zmywanie (a później czyszczenie łazienki!) to jednak żmudny proces, więc sprawdzi się raczej raz na kilka tygodni, niż codziennie. Alternatywnie można też wybrać się na zabieg algowy do salonu, gdzie składniki zostaną nałożone przez profesjonalistów. Są też koncentraty i gotowe okłady algowe przypominające konsystencją krem, które nieco ułatwiają proces nakładania w domu.

Na co dzień najlepiej wybrać gotowy żel wyszczuplający. Znajdziesz je m.in. w ofercie takich producentów jak Tołpa, BingoSpa czy Soraya.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl